KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Jedliczu

Nowa siedziba Komisariatu Policji w Jedliczu Fot. archiwum KWP

Nową i zarazem nowoczesną, zbudowaną według dedykowanego dla Policji projektu siedzibę zyskał Komisariat Policji w Jedliczu. 21 stycznia został uroczyście otwarty. Ciekawostką jest, że to pierwszy policyjny obiekt na Podkarpaciu oznaczony nowym logo polskiej Policji.

REKLAMA


We wczorajszej uroczystości wziął udział Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś. Pogratulował zakończonej sukcesem inwestycji i zauważył, że podkarpacka Policja jest forpocztą "Programu standarzyacji komend i komisariatów Policji".

Komisariat w Jedliczu nie jest częścią programu, bo program obejmuje komendy i duże komisariaty, ale, jak zaznaczył nadinspektor Wojciech Olbryś, życzyłby sobie, by obiekty włączone do programu były w tak dobrym tempie budowane i tak efektownie wyglądały.

Otwierając nową siedzibę komisariatu Podkarpacki Komendant Wojewódzki Policji nadinspektor Zdzisław Stopczyk podziękował za finansowe wsparcie władzom gminy Jedlicze.

W uroczystości wzięli udział ponadto m.in. Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Sławomir Szczupak, Komendant Miejski Policji w Krośnie inspektor Adam Pietrzkiewicz, zastępca burmistrza gminy Jedlicze Piotr Rostek i przewodniczący Rady Gminy Jedlicze Piotr Krawczyk. Byli również przedstawiciele służb logistycznych inwestora, Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz wykonawcy.

Policjanci z Jedlicza otrzymali wczoraj nowy, oznakowany radiowóz Kia Ceed sfinansowany wspólnie przez Marszałka Województwa Podkarpackiego i Komendę Główną Policji.

Budynek został zaprojektowany dla 18-osobowej załogi. Ma trzy kondygnacje. Na parterze znajduje się pomieszczenie dyżurnego z zapleczem socjalnym, jest pokój przyjęć interesantów, dwa pokoje biurowe, pomieszczenie serwerowni i toaleta. Pokój przyjęć interesantów i przyległa do niego toaleta są przystosowane dla niepełnosprawnych. Pierwsze piętro to biuro komendanta, sekretariat, kancelaria tajna i archiwum, pokoje biurowe i toalety. Na poddaszu zlokalizowane są pomieszczenia socjalne, szatnie, umywalnie i pomieszczenia techniczne.

Do budynku prowadzi podjazd dla niepełnosprawnych. Obok budynku głównego zbudowany został garaż z zapleczem. Powierzchnia użytkowa komisariatu to ponad 443 m2.

Projekt wykonała firma "R Kwadrat: - Budownictwo - Architektura A. Sójka z Ostrowa Wielkopolskiego, roboty budowlane wykonało Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe "Familia" z Biecza.

Ogólny koszt budowy wyniósł blisko 2 miliony 100 tysięcy złotych. Inwestycja w stosunku 1 do 1 współfinansowana była ze środków budżetu państwa i Gminy Jedlicze.

Prace budowlane rozpoczęły się 23 października 2012 roku.

Stara siedziba
Do tej pory Komisariat Policji w Jedliczu zlokalizowany był w części budynku przy ul. Rynek. Nieruchomość jest własnością Gminy Jedlicze. Budynek wzniesiono w 1936 roku. Powierzchnia użytkowa to zaledwie 166 m2. Siedziba ze względu na zbyt małą powierzchnię i brak możliwości rozbudowy nie zaspokajała potrzeb Policji. W bardzo złym stanie była stolarka okienna, instalacje wodociągowa i kanalizacyjna, osprzęt i urządzenia sanitarne.

kwp

 • autor: kwp

17 komentarzy

 • król1-szy

  zag-a wie to co etyka? śmiechu warte! nie można publicznie obnosić się "świętością" równocześnie krzywdząc drugiego czlowieka. ps. niestety mamy kilku takich.

  Zgłoś nadużycie król1-szy czwartek, 30, styczeń 2014 17:31 Link do komentarza
 • do zag-i

  W tak ważnej kwestii wstrzymanie się od głosowania to nie kwestia etyki tylko GŁUPOTA. Jeśli na 15 radnych głosujących za 1 nie głosuje za tzn że reszta to debile?! Co do etyki to radze zag-a popatrz na siebie co ty z ludźmi wyprawiasz. Nawet świecona woda widać nie pomaga.

  Zgłoś nadużycie do zag-i czwartek, 30, styczeń 2014 09:39 Link do komentarza
 • zag-a

  Karol, Janusz, Sebastian ... a styl ten sam. :) Wstrzymanie się od głosowania w niektórych przypadkach, to zachowanie z zakresu etyki. Ale od kogoś, kto wypisuje takie dyrdymały, nie można wymagać by to zrozumiał.
  Krystynko, wiesz kto boi się święconej wody?

  Zgłoś nadużycie zag-a środa, 29, styczeń 2014 09:48 Link do komentarza
 • solo

  do Sebastiana- Nie kwestionuje swojej diety!

  Zgłoś nadużycie solo poniedziałek, 27, styczeń 2014 21:57 Link do komentarza
 • sebastian44

  mówią że ta radna prawie wszystko kwestionuje, czy to prawda? trzeba podać nazwisko tej radnej do publicznej wiadomości!!

  Zgłoś nadużycie sebastian44 poniedziałek, 27, styczeń 2014 14:47 Link do komentarza
 • Janusz11111

  No to ładnie się zachowała jednym słowem dołki kopie pod własnym gniazdem .Nie rozumie decyzji tej Pani .

  Zgłoś nadużycie Janusz11111 niedziela, 26, styczeń 2014 09:23 Link do komentarza
 • karol

  Kiedy jedliccy radni decydowali o pomocy w budowie komisariatu to podczas głosowania tylko jedna radna K.M nie poparła uchwały. Tak się składa, że jej zięć i syn są policjantami i pracują w Kom. Miejskiej.

  Zgłoś nadużycie karol sobota, 25, styczeń 2014 16:34 Link do komentarza
 • dociekliwy

  mam pytanie czy Starosta Juszczak wspieral finansowo Komisariat Policji?i czy kartki świąteczne ze życzeniami od starosty to koszt podatnika?

  Zgłoś nadużycie dociekliwy czwartek, 23, styczeń 2014 21:49 Link do komentarza
 • obserwator

  To kolejna piękna inwestycja jedlickiego samorządu. Gratulujemy

  Zgłoś nadużycie obserwator czwartek, 23, styczeń 2014 21:19 Link do komentarza
 • mysliciel

  Niedawno widziałam fundameny, a już podziwiamy piękny budynek i wspaniałe warunki pracy jakie będzie mieć Policja w Gminie Jedlicze, obecna Władza Gminy Jedlicza Pan Zbigniew Sanocki dołożył starań, aby stworzyć jak najlepsze warunki pracy dla Policji, jak widać każde pomieszczenie jest przemyślane i wszystko dopracowane. Panie Burmistrzu GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY.

  Zgłoś nadużycie mysliciel czwartek, 23, styczeń 2014 20:39 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?