Logo
Wydrukuj tę stronę

Piesi mają problem na "Guzikówce" Polecamy

Piesi mają problem na "Guzikówce" Fot. KrosnoCity.pl

Nie koniec kłopotów z przejściem dla pieszych łączących miasto z Guzikówką. Teoretycznie można przechodzić przez "obwodnicę" na wysokości ul. Krukierka, jednak to przejście nie jest oznakowane. Tymczasem przejście do ul. Jagiellońskiej pozostaje zamknięte.

REKLAMAUrząd Miasta informuje: "Zamknięte dla ruchu pieszego jest przejście od os. Traugutta w ul. Jagiellońską. Piesi mogą korzystać z  tymczasowego przejścia dla pieszych w ul. Krukierka zgodnie z wprowadzonym oznakowaniem" .

To "wprowadzone oznakowanie" ogranicza się do jaskrawej tablicy z napisem "Dojście do osiedla Tragutta". Samo przejście jest nieoznakowane, nie ma żadnej informacji dla kierowców, że w tym miejscu piesi mogą wchodzić na jezdnię. Pamiętajmy, że jest to Droga Krajowa, więc wielu jadących tamtędy nie korzysta z lokalnych, krośnieńskich mediów.

Równocześnie przyzwyczajenie to "druga natura" człowieka. Zamkniecie przejścia dla pieszych prowadzącego z Guzikówki do ul. Jagiellońskiej okazało się niełatwe. Nieznani sprawcy usuwają znaki, a dodatkowo w ubiegły weekend dosłownie zadeptano siatkę, która miała uniemożliwiać przejście.

Oznakowanie i siatkę uzupełniono, obowiązuje tam "zakaz ruchu pieszych".

pd

  • autor: pd

Przeczytaj także

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021