Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

DK28: prace idą pełną parą. Na "Guzikówce" będą utrudnienia Polecamy

Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 12 sierpnia) Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 12 sierpnia) Fot. KrosnoCity.pl

Kolejne zmiany i utrudnienia czekają mieszkańców "Guzikówki" w związku z przebudową krośnieńskiej "obwodnicy". Zamknięte zostało przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską. W poniedziałek (18.08) zamknięte zostanie skrzyżowanie ulic Witosa i Batorego. Rozpoczną się tam prace związane z budową ronda. Mieszkańcom zabraknie również ciepłej wody.

REKLAMAW sobotę (9.08) otwarty został dwukierunkowy ruch na nowo wybudowanym odcinku prawej jezdni i wiadukt południowy na DK28. Ta informacja cieszy kierowców, ale niepokoi pieszych ponieważ zamknięte zostało przejście w ul. Jagiellońską.


Przejście dla pieszych od os. Traugutta w ul. Jagiellońską (poniedziałek, 11 sierpnia)

Zmiana w organizacji spotkała się z sprzeciwem wielu mieszkańców. O sytuacji pisaliśmy w poniedziałek: Zamknięte przejście na Guzikówce, co dalej?

Jak informuje Urząd Miasta Krosna, na chwilę obecną piesi winni korzystać z przejść dla przy skrzyżowaniu ul. Podkarpacka-Czajkowskiego. Wykonawca jest w trakcie uzgodnień zmian w projekcie czasowej organizacji ruchu, które umożliwią wykonanie tymczasowego przejścia z os. Traugutta w ul. Krukierka.

Docelowo przejścia dla pieszych powstać ma pod budowanym wiaduktem na DK28. Urzędnicy zapewniają, że będzie to rozwiązanie bezpieczne, ale mieszkańcy będą musieli zmienić swoje przyzwyczajenia.

Zamkną skrzyżowanie ul. Witosa z Batorego
Od poniedziałku (18.08) zamknięty dla ruchu zostanie skrzyżowanie ulic Witosa i Batorego. Utrudnienia związane są z rozpoczynająca się budową ronda. Ruch będzie się odbywał na około os. Traugutta. Tymczasem ruch pojazdów do i z os. Traugutta odbywa się w dalszym ciągu po drodze tymczasowej z płyt.

 

Rozpoczęły się prace związane z budową drugiej części wiaduktu
Rozpoczęły się prace rozbiórkowe na istniejącej jezdni DK28 przy osiedlu Traugutta. W tym tygodniu rozpoczną się również prace ziemne związane z przygotowaniem wykopu dla posadowienia wiaduktu północnego.

Trwają roboty związane z przygotowaniem podbudowy pod łącznice oraz budową muru na łącznicy wyjazdowej z os. Traugutta. Kontynuowane są także prace związane z budową ekranów akustycznych po stronie prawej.

Osiedle Traugutta oraz Żwirki i Wigury bez ciepłej wody
Od 18 do 25 sierpnia nastąpi przerwa technologiczna w dostawach ciepła na potrzeby ciepłej wody dla osiedla Traugutta i mieszkańców bloków przy ul. Żwirki i Wigury w Krośnie. Przerwą zostają objęte również wszystkie obiekty użyteczności publicznej zasilane z sieci Oddziału Energetyki Cieplnej w rejonie dwóch osiedli.

Utrudnienia spowodowane są przebudową ciepłociągu i wodociągu w obszarze modernizacji krośnieńskiej "obwodnicy". Jak informuje Oddział Energetyki Cieplnej, w przypadku wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych przerwa może zostać przedłużona do środy 27 sierpnia.

mg

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

 

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj