Raportuj komentarz

@zlapal chinczyk zabe: czy to wyśmiejesz, czy nie, CDS jest główną atrakcją turystyczną miasta. Oznaczony jako muzeum czy nie, opisany został bardzo szeroko, ale nie zostały pominięte inne atrakcje. Opis Muzeum Pól Bitewnych, proponowany przez autora artykułu, zawiera tak szczegółowe (jakkolwiek bardzo ciekawe) informacje, że byłyby atrakcyjne tylko dla koneserów.

@eneduerabe: racja. duża część o szkle jest, jak najbardziej, uzasadniona. artykuł bardzo tendencyjny.

Jeśli chodzi o pomniki...
pomników J. Piludskiego jest w Polsce bardzo dużo. Został on zaznaczony na tych mapkach, które prezentuje autor artykułu. Pomników Portiusa jest w Polsce (chyba) trochę mniej stąd wydaje mi się, że autorzy mapy słusznie wybrali zaznaczając go na mapce i opisując w legendzie. A że zabrakło ikonki pomnika - może dla czytelności całej mapki, może to błąd. Mało istotne.

Jeśli chodzi o pomnik przy Powstańców Warszawskich - to z tego, co widać na waszych zdjęciach, znajduje się poza centrum miasta, więc na szczegółowej mapie centrum by się nie znalazł. Na dużej mapce wielu szczegółów nie da się umieścić więc zabrakło i tego pomnika.

Tradycje naftowe w Krośnie... patrząc "z zewnątrz" są znikome. Jakkolwiek Ignacy wielkim odkrywcą był, to poza jego pomnikiem i grafiką na prywatnej kamienicy Towarzystwa Zaliczkowego, ślady naftowe w samym mieście się kończą.
Co innego w Bóbrce, Zręcinie itd. Ale to już chyba wykracza poza ulotkę i mapkę.

I jeszcze, tak się zastanawiam... co autor miał na celu? Wyśmiać CDS? Odstraszyć turystów? Zaszkodzić właścicielom restauracji i lokali w rynku? "Zły to ptak, co własne gniazdo kala" więc świadectwo autorowi wystawia ta mądrość ludowa:)