KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register LoginOryginał, czy zamiennik? Jakie części lepsze do maszyn budowlanych

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Maszyny budowlane to gwarancja szybkich postępów na każdym placu budowy. Niestety sprzęt ten codziennie narażony jest na spore obciążenia, które mogą skutkować awarią. Kiedy przedsiębiorca staje przed koniecznością zakupu nowych części zawsze pada jedno pytanie. Kupujemy oryginalne, czy zamienniki?

REKLAMA


Na jakie rozwiązanie warto postawić?
Każde rozwiązanie posiada wiele wad i zalet. Dlatego nie można stwierdzić, że dane części są lepsze lub gorsze. Każdy przedsiębiorca stający przed koniecznością zakupu nowych elementów do swojej maszyny powinien przeczytać poniższy artykuł i samodzielnie podjąć decyzję.

- Części oryginalne - to wszystkie elementy do maszyn budowlanych firmowane znakiem towarowym danego producenta. Ich ogromną zaletą jest wysoka jakość materiału i gwarancja wykonania z najwyższą starannością. Jeśli zależy nam na trwałości to jest to rozwiązanie, z którym mamy pewność, że zakupiona rzecz będzie solidna. Największym minusem części oryginalnych jest oczywiście cena. A różnice te bywają często kolosalne.

- Części zamienne - są o wiele tańsze od oryginalnych elementów producentów maszyn budowlanych. Decydując się na ich zakup warto stawiać tylko na dobre, sprawdzone rozwiązania. Jeśli nie mamy pewności co do jakości wykonania warto zasięgnąć opinii np. w internecie. Na forach specjalistycznych roi się od dyskusji na temat popularnych zamienników. Jeśli decydować się na części nieoryginalne to tylko wysokiej jakości.

Mniej lub bardziej istotne części
Nie da się ukryć, że w każdej maszynie budowlanej znajdziemy części, które są mniej lub bardziej istotne. Wśród tych większej wagi znajdziemy elementy, które decydują o sprawności sprzętu. Te mniej ważne nie wpływają na jakość użytkowania lub na bezpieczeństwo pracownika obsługującego daną maszynę. Jeśli usterka obejmuje detal z pierwszej grupy nie powinniśmy oszczędzać. Szukanie zamienników może być bardzo ryzykowne. Jeśli zepsuta część nie odpowiadała za sprawność naszego urządzenia możemy pomyśleć o zakupie tańszego, zamiennika.

Nie odczujemy wielkiej różnicy, ale za to oszczędności z pewnością będą dostrzegalne na naszym firmowym koncie. Pamiętajmy, że zamienniki oferują niskie ceny, jednak nie zawsze idące w parze z jakością. Dlatego bezwzględnie zwracajmy uwagę na opinię wokół firmy, która produkuje takie elementy. Na rynku znajdziemy wielu producentów o wyrobionej renomie, z których usług warto korzystać. Jeśli nie możemy o danym podmiocie znaleźć żadnych opinii nie ryzykujmy, zakup niesprawdzonych rozwiązań może skutkować poważną usterką, która będzie niosła za sobą spore koszty na naprawę urządzenia. (źródło: http://www.serwis-kop.pl/)

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?