KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Projekt domu jednorodzinnego - które rozwiązanie wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Budowa domu wiąże się ze strategicznym i dalekowzrocznym działaniem. Trzeba przewidywać, jakie potrzeby będą najważniejsze dla rodziny za 5,10 lub nawet 20 lat. Tylko dzięki temu budynek spełni wszystkie oczekiwania i pragnienia. Jednak najistotniejsze decyzje zostaną podjęte jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Jedną z nich jest to, jaki typ domu należałoby wybrać.

REKLAMA


Czym się kierować przy wyborze odpowiedniego typu budynku?
Są różne rodzaje domów jednorodzinnych. Często decyzja związana z tym, który z nich wybrać jest problemowa i trudna. Najważniejsze jest jednak to, by kierować się przede wszystkim własnymi preferencjami, funkcjami, jakie ma spełniać oraz możliwościami finansowymi. Oglądając projekty domów nie zaszkodzi również zwrócenie uwagi na panującą modę.

Przykładowe typy budynków

Dom wolnostojący
- bliźniak,
- szeregowiec,
- dom atrialny.

Dom wolnostojący  - czyli najpopularniejsze rozwiązanie
Bez wątpienia najchętniej i najczęściej wybieranym rodzajem zabudowy jest właśnie dom wolnostojący. Przede wszystkim dlatego, że zapewnia prywatność i nie wiąże się z ciągłym kontaktem z sąsiadami. Budynek można otoczyć wysokimi krzewami oraz płotem, by jeszcze bardziej odizolować się od otoczenia. Ważne jest także to, że dom wolnostojący w największym stopniu pozwala na podkreślenie indywidualnego stylu właścicieli. Wielkość budynku, kształt oraz wygląd zależą tylko od projektu, gustu przyszłych domowników, rozmiaru działki, a także budżetu. Należy też zwrócić uwagę na zalety związane z oświetleniem i nasłonecznieniem budynku.

Dom atrialny - czyli powiew nowości
Ten rodzaj budynku jest ciągle nowy na polskim rynku. Dlatego idealnie nada się dla osób, które chcą się wyróżnić, ale też dobrze czują się w roli pioniera. Zaletą takiego budynku jest odgrodzenie się od sąsiadów, nawet w przypadku małej działki. Dzięki temu można liczyć na większą intymność oraz prywatność. Najważniejszym elementem domów atrialnych jest wewnętrzny ogród. Najczęściej to parterowy rodzaj zabudowy.

Dom bliźniaczy - czyli prywatność i kontakt z sąsiadami
Nowoczesne projekty bliźniaków sprawiają, że ten typ budynku powraca do łask. Wielką zaletą takiego domu jest to, że w równym stopniu sprawdzi się mała oraz duża działka. Odpowiednie wykonanie sprawia, że mieszkańcy nie mają wrażenia, że są podsłuchiwani przez sąsiadów. Bliźniak jest bardzo dobrym rozwiązaniem na przykład w przypadku rodziny, która chciałaby mieszkać blisko siebie, ale nie razem. Dzięki temu mogą liczyć na prywatność, ale również stały kontakt z najbliższymi.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?