Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Hamak do ogrodu - zwróć uwagę na materiał!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Hamak to świetny sposób na urozmaicenie ogrodu. Dzięki niemu wypoczniemy na świeżym powietrzu, wygodnie poczytamy książkę czy zdrzemniemy się, słuchając śpiewu ptaków. Aby długo cieszyć się pięknym i wygodnym hamakiem, warto wybrać model wykonany z wysokiej jakości tkaniny.

REKLAMAHamaki z siatki
Hamaki różnią się między sobą konstrukcją oraz materiałem użytym do ich uszycia. Pod względem budowy wyróżnić można hamaki tradycyjne, modele z poprzeczkami, hamaki-siedziska i hamaki-namioty. Ze względu na materiał wydzielić natomiast można dwie podstawowe grupy. Pierwsza z nich to hamaki z plecionki. Siatka wykonana z bawełnianych lin przypomina wyglądem sieć rybacką - grube, twarde liny potrafią zepsuć przyjemność z wypoczynku, ponieważ mają tendencję do wrzynania się w ciało. Plecionki z delikatniejszych, cieńszych sznureczków to zdecydowanie lepszy wybór. Dopasowują się do ciała, ale nie uwierają. Wadą hamaków z siatki jest fakt, że łatwo się plączą przy składaniu i rozkładaniu. Plecionkę łatwo też zaciągnąć, a zdecydowanie trudniej jest ją naprawić.

Hamaki z płótna
Drugą grupą hamaków są modele z płótna. Są one zdecydowanie trwalsze od swoich plecionych odpowiedników. Nie powodują też obtarć i nie wpijają się w ciało. Wadą materiałowych wyrobów jest natomiast dłuższy czas schnięcia; płótno jest też zdecydowanie bardziej podatne na blaknięcie i niszczenie pod wpływem promieniowania słonecznego.

Jaki materiał wybrać?
Hamaki płócienne wykonywane są z kilku różnych materiałów. Bawełnę docenią z pewnością miłośnicy naturalnych, przyjemnych w dotyku tkanin - dobrze „oddycha” i jest dość elastyczna. W zależności od gramatury i splotu, tkaniny bawełniane znosić mogą różne obciążenia. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupu, zwłaszcza jeśli spodziewamy się, że hamak może być używany przez kilka osób naraz. Tradycyjne hamaki z Ameryki Południowej bywają wzbogacone dodatkiem wełny lamy, która sprawia, że świetnie sprawdzą się na chłodne wieczory. Dodatek poliestru do tkaniny bawełnianej powoduje natomiast jej wzmocnienie oraz przedłuża żywotność produktu. Nylon charakteryzuje się wyjątkowo niską wagą oraz dużą wytrzymałością, dlatego chętnie stosowany jest do produkcji hamaków turystycznych i hamaków-namiotów. Wyjątkowo trwałe będą też wyroby z jedwabiu spadochronowego - materiał ten jest przy okazji także bardzo lekki i świetnie „oddycha”. Wodoodporny materiał Eutex sprawia, że nie musisz pamiętać o zdejmowaniu hamaka podczas deszczu. Podobne właściwości ma także analogiczna tkanina Hemactex, chroniąca dodatkowo przed rozwojem pleśni i grzybów. Każdy z wymienionych materiałów dostępny jest w wielu kolorach. Hamaki mogą być jednobarwne, pasiaste czy pokryte dowolnymi innymi wzorami. Niektóre z nich ozdobione są dodatkowo frędzlami.

Hamaki ogrodowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiału. Popularna jest bawełna, korzystnie wypadają także tworzywa sztuczne, takie jak nylon, poliester czy polipropylen. Niezależnie od wybranego modelu i tkaniny, warto pamiętać o zdejmowaniu hamaka podczas deszczu i znalezieniu dla niego dobrego miejsca na zimę.

 

1 komentarz

  • gertsss

    Zadowolony jestem z hamaka jaki mi sprzedali w sklepie internetowym na stronie whamaku.pl. Dobrzy doradcy, zorientowani w tym co sprzedają. Ja szukałem modelu dla synka i powiem, że chłopak ma teraz dużo radochy z tym. Nigdzie lepiej nie zasypia jak właśnie w hamaku. Prosty montaż, łatwe czyszczenie, a dałem nie więcej niż dwieście złotych, także w granicach rozsądku moim zdaniem.

    Zgłoś nadużycie gertsss wtorek, 06, grudzień 2016 11:05 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj