Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Łóżka - jak urządzić małą sypialnię?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Łóżka do jedne z najważniejszych mebli w każdym mieszkaniu, to od nich bowiem w dużej mierze zależy jakość naszego wypoczynku, a co za tym idzie codzienne samopoczucie i stan naszego zdrowia. W związku z tym, sprzętom tym należy poświęcić wystarczająco dużo uwagi, dobierając model odpowiedni do indywidualnych potrzeb, wieku, gabarytów i stanu zdrowia. Nie należy też ulegać, na szczęście coraz mniej popularnej, modzie na meble wypoczynkowe (sofy, kanapy i wersalki) i rezygnować z komfortu jaki zapewniają klasyczne łóżka na rzecz oszczędności miejsca.

REKLAMAŁóżka do jedne z najważniejszych mebli w każdym mieszkaniu, to od nich bowiem w dużej mierze zależy jakość naszego wypoczynku, a co za tym idzie codzienne samopoczucie i stan naszego zdrowia. W związku z tym, sprzętom tym należy poświęcić wystarczająco dużo uwagi, dobierając model odpowiedni do indywidualnych potrzeb, wieku, gabarytów i stanu zdrowia. Nie należy też ulegać, na szczęście coraz mniej popularnej, modzie na meble wypoczynkowe (sofy, kanapy i wersalki) i rezygnować z komfortu jaki zapewniają klasyczne łóżka na rzecz oszczędności miejsca.

Nie da się ukryć, że o ile właścicielom okazałych apartamentów czy domów jednorodzinnym łatwo zastosować się do tych zaleceń, to użytkownicy niewielkich mieszkań stają przed prawdziwym wyzwaniem.

Łóżka do małych sypialni - trudności
Wyzwanie owo jest tym większe, że, aby jeszcze bardziej skomplikować sprawę, na sypialnię w niedużych mieszkaniach przeznacza się zwykle najmniejsze pomieszczenie, w większym urządzając salon, pokój dzienny czy kuchnię. Jest to podejście jak najbardziej zrozumiałe i racjonalne, jednak zaaranżowanie w takich warunkach wnętrza, które będzie jednocześnie wygodne i atrakcyjne wizualnie nie jest łatwe. Bardzo często kończy się to stworzeniem ciasnego, odstręczającego pomieszczenia, którego nastrój nie ma nic wspólnego z oazą spokoju jaką powinna być sypialnia. Na szczęście jednak, posiadając minimum wiedzy i stosując kilka umiejętnych tricków, można uniknąć takiego czarnego scenariusza i wykreować przyjazne i komfortowe wnętrze.

Łóżka - cenne wskazówki
Posiadacze małych sypialni muszą już na początku odrzucić duże, ciężkie meble. Czyli, niestety, okazałe łóżka kontynentalne czy stylizowane modele z baldachimami odpadają. Zamiast tego lepiej postawić na lekkość formy, jasne kolory i maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Doskonałym wyborem będą skromne, minimalistyczne łóżka drewniane, w jasnych, naturalnych barwach lub pomalowane na biało.

O ile bardziej rozbudowany zagłówek jest jak najbardziej wskazany, o tyle lepiej unikać dodatkowych ozdób w dole mebla. Nóżki niech będą proste i smukłe, unikajmy raczej ozdobnych, toczonych czy bogato rzeźbionych elementów. Za to szczegółem jak najbardziej pożądanym będzie skrzynia na pościel i dodatkowe schowki. Jak informuje konsultant sklepu z materacami i łóżkami Materace dla Ciebie, projektanci zdając sobie sprawę z wagi problemu, tworzą obecnie coraz ciekawsze rozwiązania dedykowane do małych sypialni. Takie łóżka to już nie tylko meble do spania, ale sprzęty pełniące jednocześnie funkcję komody lub niewielkiej szafki.

Urządzamy mała sypialnię - sztuka kompromisu
Urządzając niewielką sypialnię należy przede wszystkim uważać aby nie "przedobrzyć". Nadmiar ozdób, bibelotów, sute zasłony czy ozdobne firanki absolutnie odpadają. Zamiast tego lepiej postawić na minimalizm i kilka przykuwających oko i nadających wnętrzu charakteru detali. Może się też okazać, że dla zmieszczenia w pomieszczeniu wymarzonego łóżka będziemy musieli zrezygnować z innych rzeczy, takich jak na przykład szafka nocna. Nie ma się wtedy co wahać, pamiętajmy bowiem, najważniejszy w tym wypadku jest komfort.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj