KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak prawidłowo zamontować karnisze?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Zmiana wystroju wnętrz to nie tylko czas na rozwinięcie swojej kreatywności, ale również doskonalenia pewnych umiejętności. Bez nich zamontowanie niektórych elementów nie będzie możliwy. Dlatego warto skorzystać z porad, które pozwolą na szybsze i sprawniejsze dokończenie remontu lub zmianę aranżacji wnętrza. W związku z tym należałoby dowiedzieć się, jak prawidłowo zamontować karnisze w mieszkaniu.

REKLAMA


Czy karnisze są potrzebne?
Zapewne osoby, które nie przepadają za zmianą wystroju w mieszkaniu lub po prostu nie czują się zbyt pewne w majsterkowaniu, zadadzą sobie pytanie, czy posiadanie karniszy jest w ogóle potrzebne. Otóż wszystko zależy przede wszystkim od wystroju wnętrza. W minimalistycznych, prostych i nowoczesnych pomieszczeniach często nie ma zbyt wielu ozdób. W tym przypadku najczęściej mieszkańcy rezygnują również z zasłon i firan. Wtedy karnisze faktycznie nie są potrzebne.

Jednak jeżeli domownicy chcą stworzyć ciepłe i przytulne wnętrze, to powinni zdecydować się na udekorowanie okien zasłonami lub firanami. Dzięki temu można uzyskać ciekawy element dekoracyjny, który podkreśli charakter pomieszczenia. Przykładowe modele karniszy można znaleźć na stronie: rolety.eu/pl/4-karnisze.

Zupełnie nowy wygląd
Warto także zwrócić uwagę na fakt, że karnisze mogą posłużyć do drobnej zmiany wyglądu danego pomieszczenia. Wystarczy odpowiednio je zamontować, by okno wydawało się wyższe. W tym przypadku należałoby przymocować je pod sufitem, a firany powinny sięgać podłogi. Najlepiej, jeżeli będą wykonane z materiału, który nie jest zbyt przezroczysty.

W przypadku zbyt wąskiego okna warto pomyśleć o dłuższych karniszach oraz zasłonach. Jednak bardzo ważne jest to, by stworzyć pofałdowania z tkaniny. Niezwykle istotne jest również to, żeby materiał tylko trochę zakrywał okno.

Montowanie karniszy - o czym trzeba pamiętać?
Przede wszystkim trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zamontowanie karniszy nie jest aż tak trudnym zadaniem, jakby się mogło wydawać. Jednak ważny jest nie tylko sam etap związany z montażem, ale również wyborem odpowiedniego rodzaju, który będzie odpowiednio dopasowany do wnętrza oraz okna.

Wygląd wnętrza
Niezwykle ważne jest to, by wybrać karnisze, które będą właściwie dopasowane do wnętrza. Dzięki temu nie zburzą harmonijnej całości, tylko staną się nieodłączną częścią danego pomieszczenia. Warto zwrócić uwagę na to, by kolor, materiał oraz ozdobne wykończenia karniszy były dopasowane do lampy lub uchwytów.

Montowanie karniszy
Gdy zostaną już wybrane odpowiednie karnisze, to wtedy nic już nie stoi na przeszkodzie do montowania karniszy. Pierwszą fazą powinno być zaznaczenie ołówkiem miejsca, gdzie znajdzie się karnisz. Warto skorzystać z pomocy poziomicy, dzięki temu będzie wiadomo czy narysowane oznaczenia są proste. Kolejnym krokiem jest wywiercenie dziury w zaznaczonym miejscu oraz umieszczenia w nich mocowań. Ważne jest to, by dokładnie je wbić. Dzięki temu na pewno nie wypadną. Pozostaje już tylko umieszczenie drążka i założenie firan oraz zasłon.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?