Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jaki kupić odkurzacz?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

W każdym domu nie może zabraknąć odkurzacza, bo bez niego nie da się dokładnie posprzątać mieszkania. W przeciągu kilkunastu lat odkurzacze bardzo się rozwinęły pod kątem technologicznym, dzięki czemu utrzymywanie czystości w  domu jest jeszcze łatwiejsze. Pojawia się tylko jeden odwieczny problem – który z nich wybrać, aby zakup był przysłowiowym strzałem w dziesiątkę?

REKLAMAWiele osób bierze pod uwagę jedynie cenę odkurzacza i to, jak prezentuje się wizualnie. Niektórzy optują za małymi odkurzaczami, inni wolą sprzęty większe, ale to już jest kwestia mocno indywidualna. Trzeba pochylić się jednak nad czym innym, a mianowicie nad aspektami technicznymi, aby odkurzacz działał niezawodnie.

Workowy, czy bezrowkowy?
Priorytetowo sprawdź, czy wybrany przez ciebie sprzęt posiada worek, czy też nie. Tradycyjne sprzęty do odkurzania są wyposażone w płócienne lub papierowe worki na kurz i śmieci. Wiele osób decyduje się na tego typu sprzęty, wiedząc, ze trzeba będzie co jakiś czas wymieniać worki, co wiąże się z jakimś wydatkiem, ale na pewno nie dużym. Wiadomo, że lepszej jakości worki materiałowe kosztują więcej i są wydajniejsze.

W przypadku, gdy wybierzesz odkurzacz bezworkowy, musisz liczyć się z tym, że zawsze może wydostać się z niego trochę zanieczyszczeń po otwarciu obudowy. Nie ma w nim worka, za to jest plastikowy pojemnik, w którym gromadzą się pyłki i kurz. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie innego odkurzacza, ale ma też on wielu przeciwników. Jak mówią, o gustach się nie dyskutuje.

A może odkurzacz piorący?
Do niedawna uważany za cud techniki, teraz jest już szeroko znany i uznawany. Cieszy się sporą popularnością i ma swoich wielkich fanów. Dlaczego? Dzięki tej sprytnej maszynie oczyścisz dywany i wykładziny w ekspresowym tempie, bez schylania się i wykonywania masy różnych czynności. Składa się z dwóch pojemników na wodę i detergent oraz jest większy od klasycznego odpowiednika.

Jaka moc odkurzacza?
Wybierz odkurzacz o odpowiedniej mocy, aby później nie przeżywać rozczarowań związanych z nieodpowiednim działaniem sprzętu. Wiadomo, że mniejsza moc wystarczy do zebrania zanieczyszczeń z paneli czy drewnianej podłogi, a większa, z dywanu,czy wykładziny. W tym drugim przypadku optymalna siła ssania wynosi od 750 do 800 W. Czasami trzeba użyć specjalnej turbo szczotki do wyczyszczenia dywanu z długim włosiem, szczególnie, gdy znajduje się na nim sierść zwierzęcia.

Ranking odkurzaczy
Jeśli chcesz być zawsze na czasie z nowościami AGD, wejdź tutaj rankingmania.pl i zobacz, jak wiele ciekawych sprzętów po atrakcyjnych cenach można dla siebie znaleźć. Po wejściu  na stronę zobaczysz moc propozycji sprzętowych różniących się ceną, funkcjami i designem. W pierwszej kolejności będą to odkurzacze tradycyjne, następnie bezworkowe, pionowe, ręczne i automatyczne. Przy każdym z nich udostępnione zostały takie informacje jak: cen i jakość, procentowa wartość czyszczenia dywanów i podłóg oraz generowany hałas. Do opisu dołączone są obrazki sprzętu, aby można zobaczyć, jak prezentuje się wizualnie. Są to Top odkurzacze 2018 roku, które naprawdę warto mieć w swoim domu i uczynić sprzątanie efektywniejszym oraz przyjemniejszym.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj