KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem - co ma znaczenie?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Mieszkanie spełnia wiele ważnych funkcji w naszym życiu - jest miejscem, w którym śpimy, odpoczywamy, przygotowujemy posiłki oraz spędzamy czas z rodziną i znajomymi. Najważniejsze jest jednak to, że mieszkanie ma być miejscem, w którym zawsze czujemy się bezpiecznie i spokojnie. W tym celu powinniśmy odpowiednio zabezpieczyć swoje mieszkanie przed włamaniem. Co ma największe znaczenie przy zabezpieczeniu mieszkania?

REKLAMA


Od czego zacząć zabezpieczanie mieszkania przed włamaniami?

Kiedy stwierdzimy, że musimy zabezpieczyć swoje mieszkanie, powinniśmy zacząć od przeprowadzenia krótkiej analizy mieszkania. Zastanówmy się, jakie są najłatwiejsze sposoby, aby dostać się do mieszkania - wybicie szyby, drzwi, garaż, a może balkon? Jak często i na jak długo opuszczamy swój obiekt mieszkalny? Co znajduje się wokół naszego domu lub mieszkania (ulica, sklepy, linie kolejowe)? Skąd może pochodzić największe zagrożenie? Po przeprowadzeniu analizy możemy przystąpić do wyboru sprawdzonych sposobów, które pozwalają zabezpieczyć mieszkanie.

Zabezpieczenie drzwi wejściowych

Najłatwiejszym sposobem na przedostanie się do mieszkania jest przejście przez drzwi wejściowe. Jeśli zatem obawiamy się włamania, powinniśmy zacząć od drzwi. Możemy zdecydować się na zamontowanie drzwi antywłamaniowych. Są to najczęściej drzwi stalowe lub obite dwustronnie blachą do 2 mm, zaopatrzone w cztery bolce, które są formą zabezpieczenia przed wyłamaniem. Każde drzwi antywłamaniowe muszą przejść testy oraz posiadać Aprobatę Techniczną Instytutu Techniki Budowlanej i otrzymać specjalny certyfikat. Innym sposobem, który nie wymaga zmiany drzwi wyjściowych, jest wymiana zamka. Najlepiej wybrać zamek wielopunktowy z wkładką zabezpieczoną przed przewierceniem oraz trudne do dorobienia klucze. W celu zabezpieczania domu możemy zamontować domofon lub wideodomofon, które już na starcie zniechęcą potencjalnego włamywacza.

Zabezpieczenie okien i balkonu

Kolejnymi miejscami, przez które niepożądany „gość” może się dostać do naszego mieszkania, są okna i balkon. Podczas naszej nieobecności złodziej może bardzo szybko wybić szybę lub otworzyć balkon, tym bardziej, że wiele osób pozostawia uchylone drzwi balkonowe i okna. Dla zwiększenia bezpieczeństwa możemy więc kupić okna antywłamaniowe. Takie okna powinny posiadać specjalny certyfikat. Razem z nimi powinniśmy jednak pamiętać również o sprawdzeniu i wymianie okuć i list przyszybowych, które również mogą przeszkodzić potencjalnemu złodziejowi. Dobrą wiadomością jest to, że dla montażu okien antywłamaniowych zazwyczaj nie potrzebujemy żadnego pozwolenia od spółdzielni, a w niektórych przypadkach można nawet otrzymać częściowe dofinansowanie. Jeśli nie chcemy wymieniać całego okna, możemy zdecydować się na rolety antywłamaniowe. Takie rolety charakteryzują się specjalnym pancerzem i prowadnicą. Są również montowane w nieco inny sposób niż standardowe rolety. Dodatkowo dla ochrony okien można zastosować okucia, które utrudniają wysunięcie okien z zawiasów, co uniemożliwi złodziejowi wejście do mieszkania. Jeśli chcemy mieć pewność, że kupujemy bezpieczne mieszkanie, to możemy poszukać pasującej oferty na obido.pl.

Monitoring - sposób na ochronę przed włamaniem

Kamery to kolejny skuteczny sposób na zabezpieczenie mieszkania lub domu. Dzięki zastosowaniu kamer IP lub kamer autonomicznych możemy zobaczyć, czy obok mieszkania nie ma żadnych podejrzanych osób. Jeśli jednak dojdzie do włamania, nagrania z monitoringu pomogą w odnalezieniu sprawcy i odzyskaniu skradzionych przedmiotów.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?