KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Meble biurowe - jakie wybrać w trosce o pracowników firmy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Każdemu pracownikowi należy się wygodne stanowisko pracy. Zapewnienie takiego nie powinno być dobrą wolą pracodawcy, a jego obowiązkiem. Z roku na rok, coraz więcej osób zaczyna pracować przy komputerze. Po długim czasie siedzenia na niewygodnym krześle, zaczynają pojawiać się dolegliwości, takie jak ból karku czy pleców. Osoba pracująca nie jest wtedy w stanie skupić się na swoich obowiązkach, a to z kolei nie jest korzystne również dla pracodawcy.

REKLAMA


Każdy pracodawca przed zakupem mebli biurowych powinien dowiedzieć się na jakie parametry i właściwości zwracać uwagę podczas nabywania poszczególnych elementów wyposażenia.

Najlepsze biurko do biura

Najważniejszymi cechami, którymi powinny charakteryzować się biurka dla pracowników są: wygoda, wygląd, oraz duża przestrzeń. Po pierwsze, musi być ono dostosowane do potrzeb pracownika. Istotne, aby pod biurkiem znajdowała się spora przestrzeń na nogi. Z pewnością zwiększy to osobie pracującej komfort pracy i pozwoli na rozprostowanie nóg od czasu do czasu.

Design nawet w przypadku pracy back office ma znaczenie. Każdy z nas lubi przebywać w pomieszczeniach, które wyglądają schludnie - dzięki temu praca będzie znacznie przyjemniejsza.

Ostatnim i równie ważnym aspektem w kwestii biurka jest przestrzeń oraz ilość miejsca. Nieważne, czy podczas pracy korzysta się tylko z komputera, czy może jednak wypełnia się papierowe dokumenty. Każdy potrzebuje tak samo dużej ilości przestrzeni, aby nie doświadczać pracy w ścisku.

Dobry fotel to zwiększona wydajność pracy

Największy wpływ na ergonomię w czasie pracy mają właśnie krzesła biurowe. To od nich w głównej mierze zależy, czy osoba będzie mieć dolegliwości związane z bólem stawów czy obejdzie się bez owych nieprzyjemności. Dla wszystkich lepsza jest oczywiście ta druga opcja, więc warto działać, póki nie jest za późno.

Aby dobrać odpowiednie krzesło biurowe, warto zwracać uwagę na ilość regulacji. Najważniejszymi z nich będzie wysokość, regulacja podłokietnika, odchylenie oraz możliwość indywidualnego ustawienia zagłówka. Istotnym elementem jest również wyprofilowanie oparcia w sposób naturalnego przebiegu odcinka lędźwiowego.

Oprócz samej ergonomii, warto jest również wybrać taki materiał, który nie będzie grzał się w upalne dni. Najlepsze pod tym względem okażą się fotele siateczkowe.

Pozostałe meble do biura

Chcąc zapewnić jeszcze większą wygodę dla pracowników, można zainwestować w szafki, w których będą oni trzymać swoje prywatne rzeczy w czasie pracy. Do tej strefy biura, gdzie osoby zatrudnione będą spożywać posiłki, przydadzą się również wygodne krzesła i stoliki, a nawet w celu odpoczynku w przerwie - kanapa.

W przypadku pracy z dokumentacją, każde biurko służbowe powinno być zaopatrzone w szafkę z szufladami, w których będzie można chronologicznie składać poszczególne dokumenty.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?