KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak zrobić ściankę wspinaczkową w ogrodzie? Poradnik

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Grafika: pexels.com

Wielu z nas posiada rozmaite zainteresowania, jednak nie ma osoby, która nie potrzebuje masy dobrej zabawy. Dążymy zatem do tego, by ciekawe dla nas czynności były na wyciągnięcie ręki. Wiele osób decyduje się choćby na domowy pokój zabaw, czy też siłownię dla fanów sportowych wyzwań. Inni chcą przenieść góry do swojego domu. W tym celu  warto mieć pojęcie jak zrobić ściankę wspinaczkową w ogrodzie.

REKLAMA


Jak Zrobić Ściankę Wspinaczkową w Ogrodzie

Pomysły na urządzenie przestrzeni wokół naszego domu bywają różne, dlatego też nikogo nie dziwi to, że ludzie w różny sposób się tym zajmują. Wiadomo, że nie tylko gusta bywają różne, ale także sposób, w jaki sposób ludzie lubią spędzać czas. Jedni na świeżym powietrzu kochają się wygrzewać pod promieniami słońca, natomiast inni chcą się nieco zmęczyć. W tym celu świetną opcją będzie ścianka wspinaczkowa.

Oczywiście wiadomo, że w naszym ogrodzie nie jesteśmy w stanie stworzyć sam pełnometrażowej ścianki wspinaczkowej, natomiast da się ją zrobić w mniejszej wersji, a nawet takiej przeznaczonej dla dzieci. To właśnie one mogą czerpać największą frajdę z takiego rozwiązania na ogrodzie. Aby mogło się to udać, postanowiliśmy stworzyć poradnik, który jasno przedstawi, co trzeba zrobić, aby postawić taką ściankę.

Wiadomo, że chęć aktywnego spędzania czasu nie bierze się znikąd. Pasjonaci sportu często obserwują zmagania sportowych profesjonalistów, chcąc poznać wynik danego starcia. Jeśli jesteście dobrze obeznani w danej dyscyplinie, to warto, byście zaczęli obstawiać. W momencie, gdy mieszkacie za granicą, świetną opcją będzie kod promocyjny Bwin, który jest w stanie wam zaoferować wiele ciekawych możliwości.

Jak Zrobić Ściankę Wspinaczkową Dla Dzieci – Porady

Tak, jak już wspomnieliśmy wcześniej, to dzieci są największą grupą docelową, jeśli chodzi o samodzielne budowanie ścianki wspinaczkowej w ogrodzie. Warto wiedzieć, co będzie wam do tego potrzebne i czego nie może zabraknąć. Skupmy się zatem na tym, co powinniście posiadać. Bez wątpienia przyda się tutaj drewniana sklejka, farby do drewna, chwyty wspinaczkowe, kotwy chemiczne, czy też nakrętki sześciokątne.

Nie obejdzie się także bez tulei siatkowych do kotw chemicznych, nakrętek kołpakowych ze stali nierdzewnej, jak również śruby imbusowe. Zacznijmy zatem od drewnianej sklejki, której grubość powinna opiewać na minimum 12 mm grubości. Miejcie na uwadze, że im będzie ona grubsza, tym większą wytrzymałością będzie się charakteryzowała. Warto na początku naszkicować miejsca, gdzie znajdą się chwyty.

Następnie wkrętarką zróbcie dziury w odpowiednich miejscach. Później oczyśćcie całą płytę i przejdźcie do farbowania powierzchni przy pomocy farby do drewna. Jedną stronę sklejki malujemy dwukrotnie, a kiedy farba wyschnie, od niepomalowanej części zaczynamy mocowanie gniazd. Wbijamy je we właśnie nawiercone otwory. Następnym krokiem jest oczywiście zamontowanie chwytów wspinaczkowych.

Jak Zbudować Ściankę Wspinaczkową - O Czym Nie Zapominać?

Warto mieć na uwadze, że dzieci na nawet małej wysokości są w niebezpieczeństwie. Zadbajcie więc to, żeby w momencie odbywania wspinaczki, pod ścianką znajdował się materac. Będzie on idealną asekuracją dla dziecka poza obserwującym całą aktywność rodzicem. Zwróćcie także uwagę na to, by wysokość sklejki dobierać na podstawie tego, jakiego wzrostu jest wasza pociecha. Wszystko po to by było bezpiecznie.

Wiadomo, że nie jesteście w stanie stworzyć takich samych zabezpieczeń, jakie znajdują się na profesjonalnych ściankach wspinaczkowych. Warto jednak zapewnić choćby namiastkę tego w postaci materaca i pewnych zabezpieczeń. Trzymamy kciuki, by wasze dziecko pokochało ten rodzaj zabawy na świeżym powietrzu.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?