KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pergola ogrodowa i jej zalety w Twoim ogrodzie

Pergola ogrodowa i jej zalety w Twoim ogrodzie Fot. Źródło: suuhouse.pl

Marzy Ci się pergola ogrodowa? Masz do wyboru kilka wariantów pergoli, które możesz przystosować na taras lub ogród. Chociaż w wielu przypadkach pergolę buduje się z drewna, bardzo popularnymi w ostatnich latach są pergole metalowe lub aluminiowe. Przeczytaj i poznaj:

REKLAMA


1). Czym jest pergola ogrodowa?
2). Pergole ogrodowe i ich rodzaje
3). Czy pergola pasuje w każdym ogrodzie?

Po zapoznaniu się z poniższymi podpowiedziami, utwierdzisz się, jakie konstrukcje są w Twoim zasięgu.

Czym jest pergola ogrodowa?

Mówiąc wprost, pergole ogrodowe to konstrukcje drewniane lub z metalu zbudowane w celu odpoczynku w zacisznym miejscu. Całość najczęściej składa się ze słupów, krokiew i zadaszenia. W przypadku pergoli z drewna za zadaszenie i ściany oprócz drewnianych belek odpowiadają także pnące rośliny, które sadzi się w najbliższej odległości od pergoli. Wygodniejszym i szybszym sposobem na zacienienie tarasu lub balkonu jest wybór pergoli metalowej lub aluminiowej z regulowanymi lamelami, które regulują dopływ światła słonecznego. Możesz zmieniać ich położenie, by dostosować wariant zacienienia, co jest cechą charakterystyczną produktów w formie pergoli ogrodowych. Zamknięte lamele umożliwią korzystanie z tarasu także podczas deszczu.

Pergole ogrodowe i ich zalety

Jakie korzyści mają pergole montowane w ogrodzie lub na tarasie?

- Ochrona przed promieniami słonecznymi. Pergole z zadaszeniem świetnie sprawdzają się do codziennego odpoczynku bez względu na ilość słońca.Regulowane lamele w pergoli umożliwią wpuszczenie określonej ilości światła słonecznego.

- Wytyczona przestrzeń do odprężenia. Kolejną zaletą tego typu patio z roślinami jest posiadanie intymnego miejsca do relaksu.

- Ograniczenie widoczności. Pergole, które mają boczne zasłony w formie opuszczanej rolety, ściany żaluzjowej lub roślin, sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie zwłaszcza w gęstej zabudowie.

- Możliwość użytkowania praktycznie przez od wczesnej wiosny do późnej jesieni. Produkty wykorzystujące solidny materiał do zadaszenia (lamele nie przepuszczające wody) i konstrukcji ścian sprawiają, że pergole można użytkować nawet w chłodniejsze dni.

Czy pergola pasuje w każdym ogrodzie i tarasie?

Trzeba powiedzieć otwarcie, że pergole można zastosować w większości ogrodów i tarasów. Skąd tak śmiały wniosek? Pergole ogrodowe można dostosować do przestrzeni danego ogrodu i wykorzystać rośliny do urozmaicenia konstrukcji. Sprawdzi się też na tarasach bez względu na ich wielkość. Oczywiście, zanim na Twoim terenie stanie idealna pergola wykonana z drewna lub metalu, musisz przygotować powierzchnię do rozpoczęcia montażu. Niekiedy trzeba wyrównać ziemię, położyć kostkę brukową lub wybetonować. Na tarasie trzeba dopasować materiał i sposób montażu do obecnej konstrukcji budynku.

Trzeba jednak zaznaczyć, że pergole ogrodowe wykonane z najlepszej jakości materiałów i zamontowane w profesjonalny sposób są świetnym pomysłem do urozmaicenia przestrzeni w ogrodzie lub na tarasie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?