KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Kanwa Przedsiębiorczych zakończona sukcesem!

Znamy zwycięzców projektu Kanwa Przedsiębiorczych! 29 maja w Krakowie w siedzibie firmy Google miała miejsce gala finałowa.Finaliści z odrobiną stresu stanęli do rywalizacji omawiając modele biznesowe, stosując przy tym różnorodne formy prezentacji, stając następnie pod ostrzałem pytań od ekspertów, aby w efekcie zdobyć upragnioną wygraną.

REKLAMA


Podczas uroczystości nagrodzono najlepsze projekty biznesowe w ramach głównego konkursu, który był jednym z elementów projektu Kanwa Przedsiębiorczych.Głównym zadaniem było opracowanie modelu biznesowego w oparciu o założenia Canvas Business Model Generation, autorstwa Alexandra Osterwaldera. Celami projektu było poszukiwanie innowacyjnych pomysłów, sprawdzenie szans ich powodzenia oraz edukacja w zakresie myślenia w kategoriach modelu kanwy BMG. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Zgłoszono ponad 400 projektów, z których wybrano szczęśliwą dziesiątkę - finalistów projektu.

Gościem Gali Finałowej był Artur Andrus, który wspierał całą inicjatywę od początku, a podczas eventu błyskotliwie przedstawił swój punkt widzenia na przedsiębiorczość z perspektywy człowieka estrady. Do finalistów skierował słowa - Spokojnie od tego tylko zależy Wasze całe życie. Po ciepłym i optymistycznym przywitaniu uczestnicy stanęli do rywalizacji. Dziesięciu finalistów prezentowało oraz broniło swoje prace przed jury eksperckim, w skład, którego wchodzili: Janusz Matusz, Tomasz Łucek, Mateusz Tułecki, dr Seweryn Rudnicki, Karolina Bartkowska-Mazur, Szymon Surmacz oraz Patryk Podleśny.

Nagrody przyznano w dwóch kategoriach: "Mój pierwszy pomysł na biznes" oraz "Rozwijam swoją firmę". Po burzliwych obradach jury przyznało główną wygraną w postaci 30 000 zł na rozpoczęcie swojego biznesu Radosławowi Kneszowi (za projekt Alergis - platforma skierowana do alergików), a kolejne 30 000 zł otrzymała Kinga Jurkiewicz na rozwój swojej firmy (za platformę Spokido ułatwiającą dzieciom zapisywanie się na różnorodne aktywności fizyczne).

- Z głębi serca powiem Wam, że Kanwa zmieniła moje życie! - tak Kinga Jurkiewicz cieszyła się trzymając w rękach wygraną, a Radosław Knesz zwięźle podsumował swój udział kierując miłe słowa dotyczące projektu - to świetna inicjatywa!
.
Kanwie Przedsiębiorczych towarzyszył cykl 6 ogólnopolskich konferencji, podczas których, każdy z uczestników mógł spotkać się z najlepszymi praktykami i ekspertami biznesu.

Mecenat nad projektem objął Podkarpacki Bank Spółdzielczy.

gk/tlconsulting

  • autor: gk/tlconsulting

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?