KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Przedsiębiorco! Czy Twoja firma działa sprawnie?

zdj. ilustracyjne zdj. ilustracyjne

Sprawnie działająca firma to gwarantowane zyski. Chaos, złe zarządzanie i brak motywacji wśród pracowników to zmora większości przedsiębiorców w kraju. Wprowadzenia odpowiednich rozwiązań informatycznych i znalezienie dobrego menedżera pozwoli nam uporać się z większością problemów. Firma zacznie działać sprawniej, liczba błędów zmniejszy się, a zyski zaczną być odczuwalne. Jak jednak wdrożyć w środowisko firmy te dwie rady? Zacznij od techniki

REKLAMA


W celu zadbania o szybkość pracy i dobrą obsługę klientów warto postawić na nowoczesne rozwiązania. Na popularności w ostatnim czasie zyskuje system CRM umożliwiający sprawną obsługę klienta. Używając odpowiedniego oprogramowania w firmie możemy rozwinąć na szeroką skalę strategię zarządzania relacjami i okazjami sprzedażowymi. CRM pozwoli zdobyć, rozwinąć współpracę, a finalnie utrzymać klienta. Tak nowoczesne narzędzie informatyczne pomoże zautomatyzować i skoordynować wszelkie procesy w firmie. Według badań odpowiednio wdrożony system CRM może pozwolić na zwiększenie zysków firmy od 5 do 15 %. W tak prosty sposób możemy za pomocą jednego narzędzia informatycznego zwiększyć stan gotówki w kasie. Chaos zniknie, terminy realizacji będą zawsze dotrzymywane, a zyski systematycznie rosnąć. Kiedy od strony informatycznej firma funkcjonuje już dobrze warto pomyśleć o pracownikach. (źródło: http://www.chromecrm.com/crm/)

Zadowolony pracownik pracuje lepiej
Wielu pracodawców zapomina o tym, że zadowolony pracownik pracuje zdecydowanie lepiej. Nic nie wpływa tak negatywnie na obroty firmy jak kadra, która nie widzi sensu w wykonywanej pracy. Brak jasnego systemu motywacyjnego potrafi nawet najlepszego pracownika zniechęcić do wykonywanych działań. Jeśli sami nie jesteśmy w stanie skutecznie zarządzać personelem warto zatrudnić menedżera, który będzie potrafił zadbać o pracowników. Dobry lider zadba o atmosferę i relacje panujące w firmie. System motywacyjny należy dopasowywać do konkretnych pracowników. Młodym najczęściej wystarczają benefity takie jak laptop, telefon komórkowy. Pracownicy, którzy mają dłuższy staż pracy oczekują czegoś więcej np. możliwości awansu. Dlatego w takiej sytuacja idealnie sprawdzi się motywacja pionowa. Nakreślenie ścieżki kariery zawodowej motywuje wykwalifikowanych pracowników. Bardzo często jest to dla nich lepsze niż podwyżka lub pochwała. Awans zdecydowanie zachęca do jeszcze bardziej wytężonej pracy. Dobrym sposobem motywowania pracownika jest wprowadzanie odrobiny nowości do jego obowiązków. Nie chodzi oczywiście o obciążenie personelu dodatkowymi zadaniami. Chodzi o to, by pracownik poczuł się doceniony i zauważył, że pracodawca powierzając mu konkretne zadania darzy go zaufaniem. Nie zapominajmy też o motywowaniu pracowników poprzez dodatkowe dni wolne, wspólne lunche i ogólne zapewnienie bezpieczeństwa pracy. Dobrym sposobem na wzrost zadowolenia personelu jest możliwość rozwoju i wzięcia udziału w kursach, szkoleniach, które pozwolą im rozwijać swoje umiejętności. 

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?