KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Biznes kosmetyczny - czy warto otworzyć wyspę handlową w galerii?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Myśląc o własnej działalności gospodarczej szukamy sprawdzonego pomysłu na biznesu. Prężny rozwój przemysłu kosmetycznego skutecznie zachęca młodych przedsiębiorców do inwestowania w kosmetyki. Kanałów dystrybucji tego typu produktów jest wiele, nadal jednak prym wiedzie sprzedaż bezpośrednia. Na popularności stale zyskują tzw. "wyspy" w galeriach handlowych i hipermarketach. Czy takie rozwiązanie jest warte rozważenie? Czy niepozorne wyspy sprawdzają się lepiej, niż klasyczne lokale? W dalszej części artykułu spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie.

REKLAMA


Stoisko handlowe remedium na dobrą powierzchnię sprzedażową?
Lokalizacja ma ogromne znacznie w sukcesie firmy. Jest to bardzo istotne, jeśli nasz biznes obejmuje sprzedaż, gdzie niezbędne jest do dotarcie z produktem do klienta. Niestety wynajęcie samodzielnego lokalu to znaczy wydatek. Dlatego młodzi przedsiębiorcy coraz chętniej rozważają rozpoczęcie działalności na tzw. wyspie handlowej. Kiedy nasz biznes nie wymaga znacznej powierzchni użytkowej, stoisko tego typu jest rozwiązaniem niezwykle komfortowym.

W jakiej lokalizacji wynająć wyspę handlową?
Stoisko handlowe nazywane popularnie wyspą to powierzchnia umiejscowiona w korytarzach galerii handlowych lub hipermarketów. Zazwyczaj nie jest to przestrzeń dużych rozmiarów, gdyż oscyluje w granicach 5 m2. Szukając odpowiedniej lokalizacji do wynajmu wyspy handlowej musimy brać pod uwagę centra handlowe i hipermarkety. Najwięcej atrakcyjnych obiektów znajdziemy w dużych miastach. Kiedy miejsce wynajmu wyspy zostało wybrane warto poświęcić czas na wybór odpowiedniego usytuowania. Najlepszym rozwiązaniem jest umiejscowieni stoiska w pobliżu środka pasażu lub przy wejściach. Jeśli wewnątrz obiektu znajduje się market warto rozważyć wynajem powierzchni koło kas.

Perfekcyjne stoisko handlowe - jak powinno wyglądać?
Klienci kupują oczami, w tym stwierdzeniu jest dużo prawdy. Dlatego myśląc o stworzeniu wyspy handlowej warto wziąć pod uwagę kwestie estetyki. Duża ilość przeszkleń, dobra ekspozycja produktów to klucz do sukcesu. Bardzo istotne jest też otwarcie wyspy z minimum dwóch stron, by klient mógł podejść do stanowiska swobodnie. Im bardziej otwarta wyspa tym korzystniej dla nas.

Jakie kosmetyki warto prezentować na wyspach?
Ogromną popularnością wśród startujących przedsiębiorców cieszy się franchising. Możliwość sprzedaży atrakcyjnych kosmetyków pod logiem znanej marki to gwarancja szybkiego uzyskania dobrych zysków. Dodatkowo franczyzodawca zawsze gwarantuje kompleksowe wsparcie, produkty w dobrych cenach, promocję marketingową, a nawet organizację wystroju wyspy. Taka pomoc jest wprost nieoceniona, gdy chcemy mieć pewność, że nasz biznes odniesie sukces. Na koniec należy wspomnieć, na jakie kosmetyki warto postawić decydując się na tę branżę. Obecnie na fali są kosmetyki naturalne, które wyróżniają się dobrym składem. Świadomość konsumentów stale rośnie i szukają produktów, które oferują wszystko to co najlepsze płynące bezpośrednio z natury. Wchodząc w tego typu asortyment może liczyć na spore zainteresowanie klientów.

 

  • autor: Redakcja

2 komentarzy

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?