KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Dotacje z urzędu pracy - czy to się opłaca?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Pozostajesz bez pracy i już od dłuższego czasu myślisz o założeniu własnej działalności? Dokładnie wiesz, czym firma miałaby się zajmować i widzisz szansę na osiągnięcie biznesowego sukcesu? Brakuje ci jednak środków finansowych, by rozpocząć działalność na odpowiednim poziomie? Pomyśl o dotacjach z urzędu pracy - to rozwiązanie, które może się opłacać.

REKLAMA


Dotacje z urzędu pracy to dla wielu osób szansa na zawodowy rozwój. Dzięki uzyskanym pieniądzom, mają możliwość założenia i prowadzenia własnego biznesu. Część osób zastanawia się jednak, czy korzystanie z dotacji faktycznie się opłaca.

Dotacja z urzędu pracy - bezzwrotne dofinansowanie
Dotacja z urzędu pracy jest formą bezzwrotnego dofinansowania, co czyni to rozwiązanie bardzo opłacalnym. Przedsiębiorca, jeśli utrzyma firmę i spełni kilka dodatkowych warunków, nie będzie musiał zwracać uzyskanych pieniędzy.

By dotacja miała charakter bezzwrotny, trzeba:
- prowadzić działalność co najmniej 12 miesięcy,
- poprawnie rozliczyć się z dotacji.

Warto przy tym pamiętać, że przez prowadzenie działalności rozumie się opłacanie składek ZUS. Nie trzeba osiągać przychodów, jednak nie można zawieszać firmy.

Kto może uzyskać dotację z urzędu pracy?
Dotacja z urzędu pracy skierowana jest do konkretnej grupy ludzi. Aby móc ubiegać się o bezzwrotne dofinansowanie, należy być osobą bezrobotną zarejestrowaną w powiatowym urzędzie pracy. Ważne jest, by w poprzednich latach nie korzystać z innych form pomocy de minimis.

Warunkiem koniecznym do ubiegania się o dotację jest złożenie prawidłowo wypełnionego wniosku. Dokument ten powinien zawierać szczegółowe informacje dotyczące wydatkowania środków z dotacji. Ważne jest to, by rozważnie określać wydatki - gdy wniosek zostanie zaakceptowany, pieniądze pochodzące z finansowania będzie można przeznaczyć wyłącznie zgodnie ze specyfikacją.

Złóż wniosek i uzyskaj do 24 tys. zł
Jak wynika z informacji dostępnych na stronie https://www.ideabank.pl/dotacje-na-zalozenie-firmy-z-powiatowego-urzedu-pracy, maksymalna kwota dotacji z urzędu pracy wynosi 24 tys. złotych. Jest to spora kwota, dzięki której faktycznie można pomyśleć o prężnym rozpoczęciu działalności gospodarczej.

Jeśli masz pomysł na ciekawy biznes (niekoniecznie niszowy), sprawdź dostępność dotacji w urzędzie pracy, w którym jesteś zarejestrowany. Pobierz niezbędne dokumenty, a następnie wypełnij i złóż wniosek. Daj sobie szansę i stań się przedsiębiorcą. Pieniądze na rozpoczęcie działalności są w zasadzie w zasięgu twoich możliwości.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?