KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak wymienić walutę w Internecie?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Internet, chociaż już na stałe zakorzeniony w świadomości wielu ludzi, jest stosunkowo nowym wynalazkiem. Dziś trudno uwierzyć, że dostępny szerokim masom jest nie dłużej niż dwadzieścia lat. W internecie robimy zakupy, pracujemy, szukamy rozrywki. Korzystamy też z usług bankowych i instytucji finansowych.

REKLAMA


Na ogół nie zastanawiamy się, na czym dokładnie polega zrobienie przelewu bankowego. Logujemy się do banku, uzupełniamy brakujące dane, ustalamy kwotę, zatwierdzamy zlecenie i... już. Wydaje się to proste i oczywiste. Dlaczego więc w przypadku konieczności wymiany złotówek na obce waluty nagle pojawiają się problemy?

Kantory internetowe to portale, na których można w bezpieczny sposób za dobrą cenę kupić lub sprzedać waluty wymienialne. Niska cena to efekt stosunkowo niskich kosztów prowadzenia firmy w internecie. To także wynik zarabiania na dużych obrotach. Niska cena nie powinna budzić obaw, że coś jest nie w porządku. Nauczono nas myśleć, że za tanio to podejrzanie. To prawda. Jednak jeśli różnica w kursach walut sięga kilkunastu groszy, to nie może być mowy o niebezpieczeństwie. Z drugiej strony taka różnica, przy wymianie np. kilku tysięcy dolarów, może zrobić znaczącą różnicę w kwocie, jaką dostaniemy w złotówkach.

Żeby móc skorzystać z kantoru internetowego trzeba mieć w nim konto. I tutaj ważna uwaga, zanim wybierzemy kantor internetowy, trzeba sprawdzić, czy współpracuje on z naszym bankiem. Przy okazji można sprawdzić, z iloma bankami ogółem współpracuje wybrany przez nas kantor. Większa ilość banków świadczy o dużej wiarygodności kantoru. W macierzystym banku musimy posiadać nie tylko konto w złotówkach, ale również konto walutowe. Mechanizm operacji jest prosty, przelewamy złotówki do kantoru, wymieniamy je na np. dolary, przelewamy dolary do naszego banku. Koniec operacji.

E-kantory proponują także inne usługi. Można np. wymieniać pieniądze określonego dnia, jeśli mamy taką potrzebę, np. jeśli raz w miesiącu płacimy ratę kredytu. Można także wydać dyspozycję zamrożenia pieniędzy i dokonania wymiany, gdy kurs osiągnie oczekiwaną przez nas wartość. Wymaga to wyzbycia się dostępu do pieniędzy na bliżej nieokreślony czas, ale może przynieść pewne zyski.

Wymiana walut w internecie, szczególnie z wykorzystaniem opcji wymiany po z góry wyznaczonym kursie, to dobry sposób na tańsze podróżowanie. Szczegółowo opisano to tutaj: http://www.managernaobcasach.pl/taniej-podrozowac-granice/

 • autor: Redakcja

6 komentarzy

 • Igor

  Przewalutowanie prze internet jest banalnie proste, przynajmniej w polskich e-kantorach, polecam tylko takie, do zagranicznych nie mam przekonania. Ja od pierwszej transakcji polubiłem Pluskantor.pl może właśnie dlatego, ze poszło tak łatwo i sprawnie. Na pewno też z racjo oszczędności:)

  Zgłoś nadużycie Igor czwartek, 20, wrzesień 2018 00:12 Link do komentarza
 • Viola

  Chyba po prostu trzeba się odważyć. Ja też nie byłam jakoś pozytywnie nastawiona, bo wydawało mi się, że to musi być jakieś skomplikowane. A na szczęście nie jest. Mam konto na Gieldawalut i cała strona jest bardzo przejrzysta, łatwa w obsłudze. Tak naprawdę to jest to dużo wygodniejsza forma wymiany niż w kantorze stacjonarnym no i tańsza.

  Zgłoś nadużycie Viola czwartek, 30, sierpień 2018 21:48 Link do komentarza
 • fretek

  Też tak sądzę, bo strona kantoru jest podobnie zbudowana jak panel bankowy. Bynajmniej Pluskantor.pl się wyróżnia taką intuicyjną obsługą, wyraźnymi zakładkami i jeszcze masz poradnik w razie czego. Zawsze też możesz na czacie zapytać o co chcesz lub zadzwonić.

  Zgłoś nadużycie fretek sobota, 18, sierpień 2018 01:14 Link do komentarza
 • Kadamek

  Jak ktoś korzysta z bankowości elektronicznej to i z wymianą waluty przez Internet nie będzie miał problemu. Ja jak zarejestrowałem się na Gieldawalut.com nawet z pierwszą wymianą nie miałem najmniejszego kłopotu, a co najważniejsze kantor takie same jak banki zabezpieczeni witryny oraz przepływu środków stosuje, więc nie ma się czego obawiać. A korzystać warto ponieważ kursy walut są o wiele lepsze.

  Zgłoś nadużycie Kadamek wtorek, 17, lipiec 2018 00:44 Link do komentarza
 • Daria

  Tak naprawdę to jest to bardzo prosta sprawa. Zanim spróbowałam to tez miałam trochę obaw, ale okazało się, że zupełnie niepotrzebnie. Na Amronet można bez trudy wymienić dowolną walutę, bardzo wygodnie i w bardzo dobrej cenie. Choć nie jestem jakoś super obeznana z komputerem - nie miałam żadnych trudności, bo stronę mają przejrzystą i łatwą w obsłudze.

  Zgłoś nadużycie Daria wtorek, 10, lipiec 2018 20:28 Link do komentarza
 • Elzunia

  Usługi wymiany walut w internecie rosną w siłę bo to ciekawa alternatywa dla punktów stacjonarnych. Kkantoronline.pl jest jednym z takich miejsc, gdzie można szybka i bezpiecznie dokonać wymiany walut czy wykonać przelew z zagranicy. Szybka i bezpłatna rejestracja w serwisie gwarantują bezpieczeństwo transakcji.

  Zgłoś nadużycie Elzunia piątek, 02, czerwiec 2017 06:58 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?