KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jak zaoszczędzić na wymianie walut online?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Handel walutami znany jest nie od dziś. Nie ma chyba człowieka, któremu nie zdarzyłoby się bodaj raz wymieniać rodzimej waluty na inną. Polacy najczęściej wymieniają złotówki na dolary, euro, franki i funty. Warto wiedzieć, gdzie wymieniać, by zmaksymalizować zyski.

REKLAMA


Najpopularniejsze formy wymiany walut niestety nie niosą ze sobą maksymalnych korzyści. Można wymieniać w bankach, można w kantorach stacjonarnych. Transakcje będą bezpieczne, ale prawda jest taka, że korzystając z tych możliwości, realnie tracimy. Niby nie dużo - kilka, czasem kilkanaście groszy na jednym dolarze czy euro, ale jeśli mamy do wymiany naprawdę dużą kwotę w obcej walucie to i strata w złotówkach może być znaczna. Już sto złotych warte jest tego, by o nie zawalczyć, a jeśli chodzi nie o sto a tysiąc? Tym bardziej opłaca się zrobić rozeznanie i skorzystać z takiego punktu wymiany walut, gdzie znajdziemy najbardziej zadowalający nas kurs.

Nie jest tajemnicą, że najkorzystniejsze kursy walut oferuję kantory internetowe. Dlaczego? Bo cena to jedyne, czym mogą przyciągnąć klientów i czym mogą konkurować z bankami. W kantorach internetowych ceny walut aktualizowane są co kilka minut, można mieć pewność, że odzwierciedlają aktualne tendencje panujące na rynkach walut. Przykładowo wymiana walut online w kantoronline.pl odbywa się szybko i po bardzo atrakcyjnym kursie.

Ponadto kantory internetowe oferują szereg usług dodatkowych, z których warto korzystać. Bardzo przydatną usługą jest możliwość określenia, po jakim kursie chcemy wymienić walutę. Dzięki ustawieniu automatycznej transakcji nie musimy godzinami śledzić zmian cen walut i czyhać na moment, który nas najbardziej interesuje. Niektóre kantory internetowe oferują możliwość porównania cen w kantorach z cenami bankowymi. W kilka chwil możemy się przekonać, czy bardziej opłaca się skorzystać z usług kantoru, czy banku, a jeśli banku, to którego.

Kantory internetowe mnożą się jak przysłowiowe grzyby po deszczu, stąd może powstać pytanie, jaki kantor wybrać? Wiarygodny kantor internetowy ma w widocznym miejscu informację o formie prawnej prowadzenia działalności oraz kapitale zakładowym. Warto też zerknąć na listę banków, z którymi współpracuje dany kantor. Ich duża ilość przemawia na plus dla kantoru. Można zrobić założenie, że skoro tak dużo banków zdecydowało się na współpracę z daną instytucją finansową, to została ona dokładnie sprawdzona. Dobre kantory internetowe mogą pochwalić się certyfikatami i nagrodami branżowymi.

 • autor: Redakcja

14 komentarzy

 • ligia1983

  Nie trzeba wcale główkować aby oszczędzać na wymianie walut. Ja się po prostu zarejestrowałam na platformie gieldawalut.com i zaczęłam z jej usług korzystać. Oszczędność już przy pierwszej transakcji była mocno zauważalna.

  Zgłoś nadużycie ligia1983 piątek, 22, marzec 2019 01:07 Link do komentarza
 • Coni

  Ja oszczędzam pieniądze wymieniając walutę na stronie Pluskantor. Wymiana jest bez prowizji i bardzo szybka. Zawsze wszystko bez problemowo przebiega.

  Zgłoś nadużycie Coni czwartek, 20, wrzesień 2018 11:48 Link do komentarza
 • Przemko

  Wystarczy porównać kilka ofert tych najbardziej znanych kantorów i wybrać najlepszą dla nas ofertę. Trzeba porównać nie tylko kurs waluty, ale także popatrzeć na dodatkowe opcje jakie oferuje kantor. Ja wymieniam na Amronet, bo nie dość, że mają tanio, to jeszcze jest u nich opcja wymiany społecznościowej, gdzie można negocjować cenę - bardzo fajna sprawa.

  Zgłoś nadużycie Przemko czwartek, 30, sierpień 2018 21:28 Link do komentarza
 • tombr

  Porównałem kursy Pluskantor.pl z bankowymi, publikują na stronie, średnie rynkowe również. Wyraźnie widać że w Pluskantorze bardziej się opłaca kupić walutę.

  Zgłoś nadużycie tombr wtorek, 14, sierpień 2018 23:29 Link do komentarza
 • Majrek

  Niektórych wspomnianych tu przez Was kantorów w ogole nie znam nawet z nazwy, z Amronet jedynie korzystałem i muszę powiedzieć, że bardzo solidna firma. W parę minut otrzymywałem przelewy na swój rachunek, wymiany po kursie kantoru na tyle korzystne, że wątpię abym nawet przy dużych pieniądzach drogą negocjacji taką wycenę uzyskał w jakimkolwiek stacjonarnym kantorze lub w banku.

  Zgłoś nadużycie Majrek sobota, 11, sierpień 2018 21:57 Link do komentarza
 • R.Sawczyk

  Mój tryb pracy jest tak intensywny, że nie miałbym kompletnie czasu chodzić do stacjonarnych kantorów - głównie dlatego realizuję przewalutowania w internetowym. Oczywiście trudno nie zauważyć, że kurs jest bardziej korzystny, w Amronet za EUR płaciłem ostatnio 4,28 zł, a mój kolega w stacjonarnych ponad 4,50 zł.

  Zgłoś nadużycie R.Sawczyk poniedziałek, 30, lipiec 2018 12:01 Link do komentarza
 • Madi

  Podstawa to jak najlepszy kurs i jak najniższa prowizja od przewalutowania. Np. na Gieldawalut mają bardzo dobre ceny zbliżone do rynkowych. Nigdy nie spotkałem się z takimi kursami w kantorach stacjonarnych. Koszty przewalutowania też sa niewysokie, więc jak tam wymieniam, to zawsze oszczędzam w porównaniu z wymianą tradycyjną.

  Zgłoś nadużycie Madi piątek, 27, lipiec 2018 20:23 Link do komentarza
 • Kamill

  Najprostszy sposób na korzystną wymianę to kantor online. Ja korzystałem już z kilku, ale póki co najlepszy jest jak dla mnie Pluskantor.pl. Nie ma u nich żadnej prowizji, a jedynie spread, który jest naprawdę niski (wynosi nie więcej niż 2 grosze). Do tego dobrze działa ich mobilna strona -a to dla mnie duże ułatwienie.

  Zgłoś nadużycie Kamill wtorek, 10, lipiec 2018 20:08 Link do komentarza
 • kamjon

  Może i można dobry kurs uzyskać w stacjonarnym kantorze ale nie w każdym, a ja nie mam czasu robić w tym celu wycieczki krajoznawczej. Poza tym wątpię aby którakolwiek placówka była w stanie przebić kursy jakie oferuje Gieldawalut.com, po kursie rynkowym praktycznie można przewalutować pieniądze. Najlepiej po prostu spojrzeć i porównać.

  Zgłoś nadużycie kamjon środa, 04, lipiec 2018 23:00 Link do komentarza
 • Joanna34

  Przewalutowania na mieście to często tylko strata czasu i pieniędzy, w tym też często paliwa jak w moim przypadku gdy od kantoru do kantoru jeździłam. I nie zawsze jest tak, że kurs będzie do przyjęcia. Wracamy z niczym albo kupujemy na odczepnego niezbyt korzystnie. Dlatego i ja się przerzuciłam na Internet. W końcu korzystam z e-bankowości tyle lat...Okazało się że Gieldawalut.com w obsłudze bardzo to przypomina, zresztą strona czytelna, wszystko jasne i sporo taniej co najważniejsze kupuję walutę bez tej całej fatygi.

  Zgłoś nadużycie Joanna34 sobota, 09, czerwiec 2018 00:06 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?