KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pożyczki pozabankowe. Czego wymagają firmy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Firmy pożyczkowe w porównaniu do banków są mniej rygorystyczne w ocenie zdolności swoich klientów, ale nie akceptują wszystkich składanych wniosków. Z jakich powodów najczęściej odmawiają przyznania finansowania?

REKLAMA


By otrzymać kredyt bankowy musisz spełnić szereg, nieraz naprawdę rygorystycznych, wymagań. Szanse osób niezatrudnionych na umowę o pracę są niskie, podobnie jak tych z niskimi - choć regularnymi i pewnymi - dochodami. Właśnie tym w największym stopniu należy tłumaczyć sobie rosnącą popularność pożyczek pozabankowych, które zresztą z roku na rok stają się coraz bezpieczniejsze i bardziej opłacalne dla klientów. Warto jednak pamiętać, że nie każdy, kto złoży wniosek uzyska finansowanie. Kto więc musi przygotować się otrzymanie decyzji odmownej?

Nieodpowiedni wiek
Nawet, jeśli pod wszystkimi względami jesteś idealnym pożyczkobiorcą, twój wniosek może zostać rozpatrzony negatywnie. Dlaczego? Jeśli przyczyna nie tkwi w niskich dochodach (lub ich braku), niekorzystnej historii lub braku możliwości potwierdzenia twojej tożsamości, możesz uznać, że firma odmówiła ci finansowania ze względu na wiek. Według polskiego prawa minimalny wiek pożyczkobiorcy to 18 lat (wiele firm, w tym Szybka Gotówka wymaga tylko pełnoletności), jednak w niekiedy firma z automatu odrzuca wnioski składane przez osoby w wieku niższym niż 21 lat. Na problemy przygotować się muszą także klienci w podeszłym wieku. Górna granica wieku waha się od 60 do 99 lat, choć nie brakuje też ofert firm rezygnujących z tego wymagania.

Zła historia kredytowa
Pożyczki pozabankowe są często traktowane jako alternatywa dla klientów, którzy ze względu na niekorzystną historię kredytową i wysoki poziom zadłużenia nie mogą liczyć na przyznanie bankowych form finansowania. Choć istnieją firmy udzielające pożyczek zadłużonym klientom, zdecydowana większość podmiotów z sektora pozabankowe dokładnie sprawdza jednak historię kredytową osób składających wnioski. Największe firmy pożyczkowe współpracują nie tylko z BIK-iem, ale też biurami informacji gospodarczej. Dzięki temu dowiadują się zarówno o niespłaconych kredytach, jak i o problemach w spłacie abonamentów, faktur i innych zobowiązań.

Brak stałych dochodów
Kolejny stereotyp na temat pożyczek pozabankowych mówi, że są one dostępne dla wszystkich, bez względu na wysokość i regularność dochodów. O ile pod względem wysokości pensji firmy pożyczkowe rzeczywiście są mniej wymagające niż banki, to osoby bez stałych dochodów muszą liczyć się z tym, że większość składanych przez nie wniosków zostanie rozpatrzona negatywnie. Na pocieszenie należy jednak dodać, że za dochody wystarczające do przyznania pożyczki firmy uznają także pensje osób zatrudnionych w oparciu o umowy cywilnoprawne, zasiłki socjalne oraz renty i emerytury. Dużą popularnością cieszą się także pożyczki udzielane klientom pobierającym środki z programu 500+.

Brak telefonu i konta
Ostatni punkt dotyczy tylko osób zaciągających pożyczkę online. Ze względu na rosnącą popularność takich produktów finansowych musimy jednak wspomnieć o wymogu potwierdzenia tożsamości osoby składającej wniosek. W tym celu niezbędne będzie konto bankowości elektronicznej, z którego należy wykonać przelew weryfikacyjny na niewielką kwotę. Możesz skorzystać też ze specjalnej, łączącej się z kontem aplikacji, która pobierze twoje dane i przekaże je pożyczkodawcy.

 

  • autor: Redakcja

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?