Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Darmowe terminale płatnicze dla firm i... urzędów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Bezpłatne terminale płatnicze dla urzędów? Tak, to możliwe! Program Polska Bezgotówkowa rozszerza swój zasięg na instytucje publiczne.

REKLAMAProgram Polska Bezgotówkowa zwiększa swój zasięg. Od 1 września 2018 roku, oprócz mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, obejmuje także administrację publiczną, administrację skarbową, a także sądy, publiczną służbę zdrowia i pozostałe podmioty publiczne. Terminale trafią również do samorządów. Na czym polega program?

Polska Bezgotówkowa, czyli terminale dla instytucji publicznych
Program Polska Bezgotówkowa obejmował dotychczas jedynie sektor prywatny. Jego celem było wsparcie przede wszystkim mikro, małych i średnich przedsiębiorców, którzy dotychczas nie zapewniali w swoich placówkach możliwości płacenia bezgotówkowo.

W ramach programu przedsiębiorca może otrzymać do 3 darmowych terminali płatniczych. Ponadto, przez 12 miesięcy nie płaci prowizji od przeprowadzonych transakcji ani nie wnosi opłat za najem terminala.

Ideą programu Polska Bezgotówkowa, skierowanego do sektora publicznego, jest rozpowszechnienie płatności bezgotówkowych i ułatwienie dostępu do terminali płatniczych urzędom i co za tym idzie, obywatelom. Jesteś zainteresowany wzięciem udziału w programie Polska Bezgotówkowa? Więcej dowiesz się na https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/.

Umowa w ramach programu zawierana jest z podmiotem publicznym aż do 31 sierpnia 2021 roku. Do tego czasu urząd nie ponosi żadnych kosztów związanych z posiadaniem i użytkowaniem terminala – w tym okresie pokrywa je Fundacja Polska Bezgotówkowa.

Ile terminali może uzyskać dana placówka? Urzędy mogą korzystać z terminali karty płatniczej w każdym swoim punkcie kasowym, pod warunkiem, że wcześniej nie miały w nim zainstalowanego terminala uzyskanego na warunkach komercyjnych od agenta rozliczeniowego i jeśli nie jest to punkt kasowy prowadzony przez podmiot trzeci.

By wziąć udział w programie należy wejść na stronę https://bezgotowki.pl/sektor-publiczny/, wypełnić zamieszczony tam formularz i czekać na kontakt ze strony agenta. Po przejściu weryfikacji wystarczy oczekiwać na dostawę sprzętu przez kuriera.

Terminale dla urzędów z korzyścią dla obywateli
Dzięki upowszechnieniu płatności bezgotówkowych w administracji publicznej będzie można uregulować opłatę na miejscu, m.in. w urzędzie gminy, powiatu czy województwa np. opłacając podatek czy wydanie dokumentu, bez konieczności szukania najbliższego bankomatu.

To odpowiedź na potrzeby i oczekiwania nowoczesnego społeczeństwa, które - jak pokazują wyniki licznych badań - nad wyraz upodobało sobie płatności bezgotówkowe. Kart płatniczych jest bowiem w Polsce blisko 40 mln!

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj