Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Znakowanie przemysłowe produktów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Magazynowanie towarów oraz ich transport wiążą się z procesem znakowania opakowań. Proces ten ma na celu szybką identyfikację poszczególnych kategorii produktów, a każde opakowanie zostaje w odpowiedni sposób oznakowane zgodnie z właściwym podziałem i klasyfikacją. Znakowanie produktów w znacznym stopniu usprawnia organizację procesów logistyczno-transportowych, a ponadto przyczynia się do zwiększenia warunków bezpieczeństwa.

REKLAMASzybkie znakowanie opakowań oraz produktów
Zarówno znakowanie produktów jednostkowych, jak również opakowań zbiorczych wiąże się z nanoszeniem na nie odpowiednich grafik i tekstów lub - w przypadku produktów spożywczych - zmiennych informacji, czyli daty przydatności do spożycia, numeru partii, kodu kreskowego, a także kody Data Matrix. Na stronie https://coleman.pl/znakowanie-i-etykietowanie-produktow-i-ich-opakowan/items/als można zapoznać się z różnymi urządzeniami przeznaczonymi do nanoszenia druku na opakowania oraz znaleźć etykieciarki przemysłowe i drukarki inkjet. Dzięki nowoczesnym maszynom etykietowanie produktów jest procesem ciągłym i odbywa się bardzo sprawnie.

Znakowanie produktów i opakowań - sprawdzone maszyny
Znakowanie przemysłowe opakowań wykonuje się zazwyczaj za pomocą drukarki przemysłowej. Przy wyborze odpowiedniej maszyny należy zwrócić uwagę na jej wydajność, jak również jakość druku. Przemysłowe znakowanie produktów wykonuje się często przy użyciu termicznej drukarki atramentowej, która zapewnia druk o maksymalnej rozdzielczości 600 x 600 dpi  praz kody kreskowe 2D. Poza tym za pomocą tego typu drukarek można również drukować teksty i grafiki na opakowaniach jednostkowych i zbiorczych. wykorzystuje się je najczęściej dla produkcji o niskich wydajnościach. Natomiast do większej ilości towaru używa się zaawansowanych drukarek laserowych, których zadaniem jest trwałe znakowanie. Drukarki laserowe pracują znacznie wydajniej, szybciej i na dużym obszarze.

Drukarki przemysłowe inkjet - wyspecjalizowane do druku małych znaków
Technologia inkjet polega na bezkontaktowym druku ciągłym. Ta metoda świetnie sprawdza się w trakcie znakowania płaskich i zakrzywionych powierzchni, czyli jest idealna do znakowania rozmaitych opakowań zbiorczych. Drukarki ink jet z serii 9000 to bezdotykowe przemysłowe drukarki atramentowe zaprojektowane do druku małych znaków.Firma Markem-Imaje to ekspert w zakresie maszyn do znakowania produktów jednostkowych oraz opakowań. Drukarki typu inkjet są niezwykle elastycznymi urządzeniami i umożliwiają łatwą integrację w każdym środowisku produkcyjnym.

Ogólna charakterystyka drukarek inkjet
Drukarki te wykorzystują innowacyjną metodę ciągłej strugi atramentu (CIJ - Continuous Ink Jet) i są używane do druku daty przydatności, nr partii czy zmiany, znaków logo, tekstów alfanumerycznych, kodów kreskowych 1D i 2D, a także kodów QR czy unikalnych kodów stosowanych na potrzeby akcji marketingowych. Ich ogromną zaletą jest szybka wymiana materiałów eksploatacyjnych, dzięki czemu nie powodują przestojów w pracy. Istnieją także wyspecjalizowane drukarki inkjet, takie jak 9450 C lub 9450 EC przeznaczone do drukowania na kablach, rurach i przewodach.

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj