Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 
 

Najnowsze aranżacje salonów fryzjerskich

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Aranżując salon fryzjerski należy pamiętać, że przestrzeń musi być funkcjonalna i sprzyjająca odprężeniu. Klienci salonu zwracają uwagę na wystrój, wyposażenie i rozmieszczenie urządzeń. Liczy się dla nich pierwsze wrażenie, które rozbudza wyobraźnię i pozwala poczuć się swobodnie.

REKLAMAPodziel swój salon
Nie ważne jaki metraż posiada salon fryzjerski, każdy gabinet powinien posiadać odpowiednie strefy funkcjonalne. Pierwszą istotną przestrzenią jest recepcja. Stanowi ona wizytówkę salonu i musi zachęcać klienta, do pozostania w środku. Recepcja ma być miejscem przywitania gościa, zapisu wizyt i konsultacji wizyty. W poczekalni powinny stać wygodne fotele albo krzesła oraz stolik kawowy. Klient powinien czuć się jak w domu, dlatego warto zaproponować mu filiżankę herbaty lub kawy. Drugą strefą jest przestrzeń główna z myjką, stanowiskami fryzjerskimi, miejscem do przechowywania farb. Oczywiście w salonie musi znajdować się także toaleta dla gości oraz zaplecze socjalne dla pracowników.

Dobrze dobrane meble to podstawa
Nie tylko rozplanowanie wnętrza świadczy o charakterze salonu. Nie mniej ważne jest odpowiedniej jakości wyposażenie. Strefa mycia musi posiadać dostęp do wody oraz dobrze wyprofilowaną myjkę, która nie obciąża kręgosłupa. Stanowiska fryzjerskie powinny być oddalone od siebie na tyle, by każdy fryzjer mógł swobodnie poruszać się między fotelem a konsolą. Stanowisko pracy musi być dobrze zaopatrzone i uporządkowane, dlatego należy zadbać o pomocniki na kółkach, szafki, półki i stojaki. Zadbana przestrzeń świadczy o profesjonalnym podejściu do pracy i klienta oraz wpływa pozytywnie na nastrój gości. Odpowiednie dobranie mebli fryzjerskich jest niezwykle istotne w tym biznesie. Fotele fryzjerskie powinny być wygodne i regulowane. Poza tym, trzeba pamiętać o podnóżkach, taboretach, fotelach dla dzieci, nakładkach na myjkę, lustrach i konsoletach. Oczywiście nie można zapomnieć o stoliku do rozrabiania farb. Obecnie bardzo popularne są mobilne stanowiska, które zajmują niewiele miejsca i pozwalają swobodnie przygotować kolory. Poza meblami, oczywiste jest to, że w salonie muszą znaleźć się wszystkie niezbędne sprzęty i akcesoria fryzjerskie takie jak: suszarki, grzebienie, maszynki, szczotki, pędzle, ręczniki i peleryny.

Pamiętaj o odpowiedniej kolorystyce
Dopełnieniem salonu jest ogólny wystrój i kolorystyka wnętrza. Wszystkie elementy gabinetu powinny być spójne - wygląd mebli, dodatków i dekoracji. Dobór akcesoriów i barw zależy od charakteru salonu i grupy docelowej gości. Jeśli w zamierzeniu klientami będzie młodzież i dzieci, kolory ścian powinny być wyraziste i modne. W przypadku klientów biznesowych, wnętrze powinno wyglądać bardziej elegancko i profesjonalnie. Obecnie bardzo popularna jest prostota i kubistyczne formy. Często można spotkać również nowoczesny eklektyzm, czyli łączenie różnych stylów i inspiracji. Ważne jest, by kolory w salonie ze sobą współgrały. Spójna przestrzeń wpływa pozytywnie na nastrój. Oczywiście dobrze wyposażony i zaaranżowany salon to nie wszystko. Wnętrze muszą obronić utalentowani i doświadczeni fryzjerzy. Czyste, miłe wnętrze jest tylko obietnicą wykonania profesjonalnej usługi.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj