Logo
Wydrukuj tę stronę

Co musi zawierać wniosek o pozabankową pożyczkę?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. AdobeStock

Jak wypełnić wniosek o pożyczkę? Na co uważać przy jego wypełnianiu? Jak firmy weryfikują prawdziwość podanych w nim danych? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.

REKLAMAWciąż rośnie popularność pożyczek pozabankowych. O ile jeszcze dekadę wcześniej były one postrzegane jako kryzysowa opcja dla klientów niemogących liczyć na przyznanie kredytu bankowego. W ostatnich latach sytuacja jednak znacząco się zmieniła, a produkty oferowane przez firmy pożyczkowe takie jak https://eurocent.pl/ stały się dla wielu osób dobrą alternatywą dla kredytów. Wpływa na to wiele czynników, ale najważniejsze to ograniczone do minimum formalności oraz coraz większe bezpieczeństwo. Warto więc powiedzieć kilka słów na temat tego, jak powinien wyglądać wniosek o pożyczkę.

Wniosek o pożyczkę. Gdzie go znaleźć?
Firmy udzielające pożyczek online udostępniają wnioski jako formularze na swojej stronie internetowej. Na tą możemy trafić wpisując adres, z wyszukiwarki bądź elektronicznych materiałów reklamowych. W ostatnim przypadku należy jednak zachować ostrożność, bo możemy łatwo paść ofiarą oszustów podszywających się pod firmy pożyczkowe i wyłudzających dane osobowe z wypełnionych, fałszywych formularzy. Najlepiej zrobimy, szukając chwilówek online za pomocą porównywarki, która przekieruje nas na zweryfikowaną, należącą do pożyczkodawcy witrynę.

Wniosek o pożyczkę. Jak go wypełnić?
Wniosek o pożyczkę należy wypełnić swoimi danymi osobowymi. Pożyczkodawca zapyta nas o dane niezbędne do sporządzenia umowy oraz kontaktu. W większości przypadków będą to:

- imię i nazwisko;
- adres zamieszkania;
- numer telefonu;
- numer PESEL;
- numer i seria dowodu osobistego;
- numer konta bankowego;
- adres e-mail.

Poza tym we wniosku będziemy musieli podać również pożyczaną kwotę oraz okres kredytowania. Najczęściej zrobimy to za pomocą intuicyjnych suwaków, w formie których pożyczkodawca powiadomi nas również, jaką kwotę będziemy musieli mu zwrócić.

Wniosek o pożyczkę. Weryfikacja danych
By upewnić się, że dane, które podaliśmy ubiegając się o pożyczkę na dowolny cel są zgodne ze stanem faktycznym, pożyczkodawca przeprowadzi ich weryfikację na jeden z dwóch sposobów. Pierwszy to przelew na symboliczną kwotę (zazwyczaj jest to grosz lub złotówka). Drugi to połączenie z naszym kontem przez aplikację mobilną (na przykład Kontomatik, Instantor czy KontoConnect - w zależności od firmy).

© KrosnoCity.pl 2008 - 2020