KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Programy do księgowości online na polskim rynku

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Biuro rachunkowe i księgowe wykorzystują do codziennej pracy specjalistyczne oprogramowanie. Na polskim rynku obecne są popularne, tradycyjne programy do księgowania, jednak w ostatnim czasie pojawiły się także nowe technologie. Zostały one dostrzeżone szczególnie w trakcie pandemii Covid 19. Dzięki nim biura rachunkowe mogły bez zakłóceń działać zdalnie, a do tego bez kontaktu ze swoimi klientami prowadzić ich obsługę księgową. Chodzi o programy do księgowości online.

REKLAMA


Tradycyjne program do księgowania tylko w biurze
Popularne programy do księgowania są instalowane na komputerach w biurze rachunkowym, wymagają utrzymywania serwerów, a także minimum corocznego aktualizowania. Wiąże się to oczywiście z dodatkowymi kosztami. Często mowa nawet o kilkuset, a nawet ponad tysiącu złotych rocznie. Dużym problemem są także regularne aktualizacje, które wymuszone są zmianami w prawie. W ostatnich latach pojawia się ich kilka, kilkanaście a nawet kilkadziesiąt rocznie. Za każdym razem programy do księgowania muszą być do nich dostosowywane. To z kolei również generuje dodatkowe koszty – chodzi o pracę informatyka, ewentualnie wdrożeniowca reprezentującego dany program.

Jednak największą wadę jaką mają tradycyjne programy do księgowania poznaliśmy w ostatnich miesiącach – w trakcie obostrzeń wprowadzonych po wybuchu pandemii Covid 19.

Okazało się, że biuro rachunkowe i księgowi nie mogą pracować zdalnie. Tradycyjne programy do księgowania są bowiem instalowane na konkretnych komputerach, które znajdują się w biurach. Zmusiło to księgowych do normalnego przychodzenia do pracy. Co więcej tradycyjny sposób wprowadzania dokumentów – przepisywanie ich do programu – spowodowało, że konieczne były spotkania z klientami. To z kolei pokazało jak dobrym rozwiązaniem są programy do księgowości online.

Programy do księgowości online
Dzięki nim praca zdalna możliwa jest w każdym momencie. Programy do księgowość online działają tak samo jak bankowość internetowa. Mogą więc być obsługiwane na każdym urządzeniu z dostępem do sieci – na komputerze, laptopie, tablecie, a nawet smartfonie. Przeniesienie więc biura do domu sprowadza się do uruchomienia laptopa w swoim salonie i zalogowania się do programu.

Co więcej, programy do księgowości online, umożliwiają pracę nie tylko w domu. Oferują dostęp do konta z pełną funkcjonalnością na wyjeździe służbowym, a nawet na wakacjach. Dodatkowo programy do księgowości online umożliwiają przekazywanie dokumentów bez kontaktu z klientem. Wystarczy, że właściciel lub pracownik firmy zrobi zdjęcie faktury – nawet telefonem komórkowym – i wyśle je do programu. Księgowy zostanie o tym poinformowany i będzie mógł dalej pracować.

Dodatkowo programy do księgowości online umożliwiają automatyzację wielu funkcji. Dzięki temu biuro rachunkowe może być dużo bardziej atrakcyjne na rynku – nie wymaga tak wielu wykwalifikowanych pracowników, a czas księgowania jednej firmy zdecydowanie zostaje skrócony. Przykładem takiego oprogramowania jest Taxomatic. To program do księgowości online, który umożliwia rozliczenie pełnej księgowości i KPiR, zawiera specjalny moduł do zarządzania biurem, a także umożliwia przedsiębiorcy zarządzanie swoją firmą. Wszystko z jednego loginu.

Taxomatic to nowoczesne rozwiązanie dla biur rachunkowych i dla firm.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?