Logo
Wydrukuj tę stronę

Przeniesienie karty kredytowej - jak to zrobić?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Masz dosyć zbyt wysokich kosztów, jakich wymaga bank w związku z uzyskaną kartą kredytową? W tej sytuacji warto zastanowić się nad jej przeniesieniem do innego banku, który proponuje znacznie korzystniejsze warunki. Jak zrobić? Czy to rozwiązanie jest zawsze opłacalne? Zapoznaj się z naszym artykułem i dowiedz się!

REKLAMA


Kiedy warto pomyśleć nad przeniesieniem karty kredytowej?
Wiele osób decyduje się na kartę kredytową z dużym limitem odnawialnym zbyt pochopnie i na przestrzeni czasu okazuje się, że nie są w stanie poradzić sobie z uregulowaniem sporego zobowiązania finansowego. W tej sytuacji konsumenci często zastanawiają się nad rezygnacją z karty kredytowej, jednak lepszym rozwiązaniem może okazać się przeniesienie jej do innego banku.

- Znalezienie bardziej atrakcyjnej oferty z kartą kredytową jest najpopularniejszym powodem przeniesienia swojej karty do innego banku. Zanim jednak zdecydujemy się na tę opcję, najpierw warto w szczegółowy sposób przeanalizować wszystkie dodatkowe koszty, z jakimi wiąże się promocyjna propozycja karty, ponieważ może się okazać, że wcale nie będzie to dla nas opłacalne.

- Utracenie zdolności do regulowania zobowiązania zgodnie z określonym harmonogramem spłaty, jaki został ustalony z bankiem. W tym przypadku przeniesienie karty kredytowej do innego banku może być ostatnią deską ratunku. W innej instytucji finansowej zostaną zmienione warunki dotyczące oddawania pieniędzy i dostosowane do naszej obecnej kondycji finansowej.

- Zbyt duża liczba różnych zobowiązań finansowych. Często zdarza się, że klienci mają do spłaty pożyczki, debet czy kartę kredytową i po prostu sobie z tym nie radzą. Warto zapanować nad domowym budżetem i zdecydować się przynajmniej na przeniesienie karty kredytowej do innego banku, aby spłacać ją na lepszych warunkach.

Jak przenieść kartę kredytową do innego banku?
Przeniesienie karty kredytowej do innego banku przypomina proces przeniesienia kredytu konsumpcyjnego. Niestety, jest to nieco bardziej skomplikowane od przeniesienia konta bankowego. Na czym polega przeniesienie karty? Bank będzie spłacał za kredytobiorcę zobowiązanie finansowe oraz udzieli nowego “kredytu”, czyli w tym przypadku karty kredytowej, która powinna zawierać znacznie korzystniejsze warunki od poprzedniej. Dzięki temu nasz budżet domowy nie ucierpi w tak dużym stopniu i nie popadniemy w długi, które mogłyby doprowadzić do poważnych konsekwencji.

Co zrobić, jeżeli chcemy przenieść nie tylko kartę kredytową, ale również kilka innych zobowiązań? W tej sytuacji bank zaproponuje nam uzyskanie kredytu konsolidacyjnego, który pomoże uporać się z uregulowaniem zadłużeń w innych bankach i firmach pożyczkowych. W tym miejscu należy podkreślić, że kwota zadłużenia z tytułu innych kredytów nie może przekraczać 200 tys. zł., warto o tym pamiętać!

Zdolność kredytowa będzie mieć duże znaczenie przy przeniesieniu karty
Trzeba zdawać sobie sprawę, że przeniesie karty kredytowej zawsze będzie wiązało się z koniecznością przedstawienia zdolności kredytowej, która powinna być na w miarę stabilnym poziomie. Oznacza to, że kredytodawca musi się upewnić, że kredytobiorca ma stały dochód i wywiąże się z warunków umowy zwłaszcza pod względem regularności spłaty zobowiązania. Jeżeli jednak nasza zdolność będzie niska np. z powodu braku pracy, wtedy trzeba się przygotować na to, że bank może odmówić nam pomocy. Wynika to m.in. z ograniczeń jakie nakłada na banki KNF w celu upewnienia się, że zachowają one płynność finansową.

Ważną kwestią, na którą z pewnością zwróci uwagę bank, jest też nasza dotychczasowa historia kredytowa. Kilka niespłaconych chwilówek, spóźnienia w spłacie kredytu lub nie wywiązywanie się z terminowego uregulowania limitu odnawialnego może przyczynić się do otrzymania negatywnej decyzji dotyczącej skorzystania z opcji przeniesienia karty kredytowej.

Czy opłaca się z przenieść kartę kredytową?
Zamknięcie konta w banku i otworzenie nowego w innej instytucji, refinansowanie kredytu czy przeniesienie karty kredytowej, to rozwiązania bankowe, które mają na celu przynieść korzyści w postaci lepszych warunków umowy czy zaoszczędzenia jakiejś kwoty pieniędzy. Zanim jednak zdecydujemy się na którąś z promocyjnych ofert bankowych, najpierw należy przeanalizować jej szczegóły. Dlaczego to tak ważne?

Powód jest dość prosty, może okazać się, że propozycja przeniesienia karty kredytowej, która na pierwszy rzut oka wydaje się niezwykle korzystna w rzeczywistości będzie się niewiele różnić od naszej oferty lub co gorsza, okaże się nieopłacalna. Lepiej uniknąć zbyt pochopnej decyzji, na której w największym stopniu ucierpi nasz domowy budżet.

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021