KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pierwszy etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie

Ponad 3 tys. uczniów ze 160 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski zgłosiło się do III edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie. Olimpiada organizowana jest przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. I stopień (szkolny) olimpiady odbędzie się w środę (30.11). Uczniowie będą rozwiązywać test opracowany przez Radę Programową Olimpiady.

REKLAMAOlimpiada z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. – W pierwszej edycji zgłosiło się ponad 800 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. W drugiej edycji do pierwszego etapu przystąpiło już ok. 2500 uczniów z ok. 150 szkół. W tym roku znowu jesteśmy mile zaskoczeni, bo pierwszy etap Olimpiady będzie pisać 3 tys. młodych ludzi z ponad 160 szkół z całej Polskimówi Hubert Kawalec, Krajowy Koordynator Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez WSPiA.

I Stopień Olimpiady (szkolny), który odbędzie się w środę (30.11) organizowany jest w szkołach uczestników. - Zadaniem uczniów jest rozwiązanie pisemnego testu składającego się z 50 pytań jednokrotnego wyboru. Muszą to zrobić w ciągu 60 minut. Za każdą prawidłową odpowiedź uczniowie otrzymują jeden punkt. Za odpowiedź błędną nie przyznaje się punktów. Do II stopnia Olimpiady zakwalifikują się osoby, które uzyskają minimum 30 pkt i tłumaczy Hubert Kawalec.

Kolejny II stopień Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie odbędzie się 11 stycznia 2012 roku. Zorganizowany zostanie na szczeblu wojewódzkim. Najważniejszy, III Stopień Olimpiady, odbędzie się 14 marca przyszłego roku w Kampusie Wyższej Szkoły Prawa i Administracji.

Cenne Nagrody
Uczniowie biorący udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie oprócz możliwości zdobycia dodatkowej wiedzy walczą również o cenne nagrody. - Za zajęcie pierwszego miejsca najlepszy uczeń z Polski otrzyma możliwość nieodpłatnego studiowania w Wyższej Szkole Prawa i Administracji, stypendium przez cały okres studiów i nieodpłatne zakwaterowanie w Zespole Mieszkań Uczelnianych WSPiAmówi Hubert Kawalec. Nagroda za II miejsce to również możliwość nieodpłatnych studiów w Wyższej Szkole Prawa i Administracji oraz zakwaterowanie w Zespole Mieszkań Uczelnianych. Zajęcie III, IV lub V miejsce pozwala na nieodpłatne studia w WSPiA dodaje Krajowy Koordynator Olimpiady.

Celem interdyscyplinarnej Olimpiady organizowanej przez WSPiA jest szerzenie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy z zakresu problematyki dotyczącej m.in. państwa, prawa. Chodzi też o podnoszenie świadomości prawnej młodzieży, kształtowanie postaw praworządności i szacunku dla prawa.

Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Minister Sprawiedliwości, a Olimpiada organizowana jest razem z Podkarpackim Kuratorium Oświaty. Patronat medialny nad Olimpiadą sprawuje „Dziennik Gazeta Prawna”.
 
Merytoryczną opiekę nad Ogólnopolską Olimpiadą Wiedzy o Państwie i Prawie sprawuje Rada Programowa. W jej skład wchodzą m.in. Prof. Zbigniew Ćwiąkalski, wykładowca WSPiA (przewodniczący), Prof. Wiesław Skrzydło i Prof. Zbigniew Czarnik.

Szczegółowe informacje na temat Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie znaleźć można na stronie internetowej www.olimpiada.wspia.eu i na Facebooku.

Przemysław Pawlak

  • autor: Przemysław Pawlak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?