KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Targi Pracy w WSPiA zakończone

Prawie 1000 studentów odwiedziło w środę (07.12) i czwartek (08.12) Targi Pracy organizowane przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji. Targi zrealizowane zostały w ramach Unijnego projektu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu”. W dwudniowej imprezie uczestniczyło 22 wystawców z regionu. Z ich ofertą można jednak zapoznać się nadal. Na stornie uczelnianego Biura Karier trwają bowiem Wirtualne Targi Pracy.

REKLAMA


Wirtualne Targi Pracy
Jest to innowacyjna forma prezentacji naszych wystawców w internecie. – Wirtualne Targi Pracy będą funkcjonować w sieci przez cały rok. Stworzyliśmy bardzo przyjazny interfejs, dzięki któremu można wirtualnie wejść do sali wystawienniczej i wirtualnie odwiedzać poszczególne stoiska. Każdy wystawca zmieścił na swoim stoisku wizytówkę. Pozwoli to studentom i osobom poszukującym pracy bez wychodzenia z domu uzyskać informacje dotyczące danego pracodawcy – tłumaczy Hubert Kawalec z Biura Karier WSPiA. Wirtualne targi znajdują się na stronie uczelnianego Biura Karier (www.biurokarier.wspia.eu).

Targi Pracy w WSPiA
Targi skierowane były głównie do studentów i absolwentów WSPiA. – Jednak do odwiedzania stoisk zachęcaliśmy również studentów z innych uczelni, którzy np. poszukują pracy. Celem Targów było z jednej strony przybliżenie studentom oferty przyszłych pracodawców. Z drugiej strony chcieliśmy też, aby pracodawca poznał studentów, którzy w przyszłym roku będą kierowani na płatne staże. Targi Pracy w WSPiA zorganizowane zostały bowiem w ramach dofinansowanego z funduszy Unijnych programu „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu” tłumaczy dr Mirosław Kurek, koordynator projektu. Dodaje, że projekt ten przewiduje kierowanie naszych najlepszych studentów na praktyki i płatne staże zawodowe. Rocznie takie staże odbędzie 120 osób. – Wśród wystawców były firmy, które już zadeklarowały przyjęcie studentów na praktyki lub płatne staże. Dodam, że takie Targi Pracy będziemy organizować, co roku do końca trwania projektu „Dyplom WSPiA przepustka do biznesu”, czyli do 2015 roku.

Studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji najbardziej zainteresowani byli ofertami pracy w służbach mundurowych. – Przyszedłem na targi, bo chciałem zobaczyć, jakie oferty pracy są w tej chwili na rynku. Chciałem też dowiedzieć się, jakie wymagania mają poszczególni pracodawcy. Do zakończenia studiów zostało mi jeszcze trochę czasu, ale wiem, że aby znaleźć dobrą ofertę trzeba zacząć szukać dużo wcześniej mówi Kuba, student piątego roku „administracji”.

Joanna, studentka drugiego roku „prawa” dodaje, że rozgląda się za ofertami staży, bo to jest pierwszym krokiem do znalezienia pracy. – Na targach możemy zapoznać się z pracodawcą i zobaczyć, jaką ma ofertę. Można też poznać wymagania i dowiedzieć się jak pokierować swoją karierą, aby szukając kiedyś pracy mieć łatwiej. Uważam, że Unijny projekt realizowany przez uczelnię bardzo ułatwi nam start na rynku pracy. Daje nam tez możliwość zarobienia pieniędzymówi Joanna.

- Jesteśmy dużą firmą i cały czas poszukujemy nowych pracowników. Takie Targi Pracy jak te w Wyższej Szkole Prawa i Administracji mogą nam pomóc w znalezieniu dobrze wykształconych pracownikówmówi Agnieszka Kloc z firmy Marma Polskie Folie. – Na początek jesteśmy zainteresowani przyjmowaniem studentów na staże. Jeśli dany student sprawdzi się realizując powierzone mu zadania ma duże szanse na późniejsze zatrudnieniedodaje Agnieszka Koc. Według niej program prowadzony przez WSPiA pomoże z jednej strony studentom, a z drugiej strony da pracodawcy szanse na pokazanie, czego student powinien się uczyć, aby był atrakcyjny na rynku pracy.

Dyplom WSPiA
Program „Dyplom WSPiA przepustką do biznesu” w ramach, którego zorganizowane zostały Targi Pracy, ma na celu przygotowanie studentów Wyższej Szkoły Prawa i Administracji do przyszłej współpracy z przedsiębiorcami z regionu. W ramach projektu realizowane są m.in. bezpłatne zajęcia warsztatowe "Jestem przedsiębiorcą" oraz bezpłatne szkolenie z "autoprezentacji i komunikacji". Zajęcia te mają na celu przygotowanie absolwenta WSPiA do fachowej obsługi administracyjnej każdej firmy. Projekt przewiduje również kierowanie naszych studentów na praktyki i płatne staże zawodowe. Rocznie takie staże odbędzie 120 osób.

Przemysław Pawlak

  • autor: Przemysław Pawlak

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?