KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rynek pracy pod lupą

To koniec informacji wyssanych z palca. Koniec wiadomości bez pokrycia. Nadeszła nowa era. Era faktów. Badania rynku pracy, komentarze specjalistów, analizy i opracowania – to wszystko dla wszystkich w jednym miejscu. Zapraszamy na: porp.wup-rzeszow.pl. Pracodawcy, pracownicy uczelni, administracji publicznej, dziennikarze, socjolodzy, doradcy zawodowi, bezrobotni i poszukujący pracy – wszyscy mogą bezpłatnie korzystać z nowo uruchomionego serwisu informacyjnego, w którym publikowane są materiały i informacje dotyczące rynku pracy.

REKLAMANowa strona internetowa porp.wup-rzeszow.pl została uruchomiona w ramach projektu własnego realizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie pn. „Podkarpackie Obserwatorium Rynku Pracy”. Projekt finansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

alt

Za pośrednictwem PORP-u, Wojewódzki Urząd Pracy „wziął” rynek pracy pod lupę. Po co to wszystko? Powodów jest co najmniej kilka. Rynek pracy stale ewoluuje, ważne, by zmianom szczególnie tym niekorzystnym w porę zapobiec, ale też we właściwym czasie wychodzić naprzeciw jego potrzebom.

W ramach projektu zrealizowano badania trendów rozwojowych sektora usług rynkowych, a w najbliższym czasie planowane są badania sektora usług nierynkowych oraz branży budowlanej w województwie podkarpackim. PORP szczególną uwagę kieruje również na pracodawców z Podkarpacia. Efekty badań publikowane będą na bieżąco. Dzięki ich realizacji możliwe będzie poznanie potrzeb szkoleniowych zarówno pracodawców, jak również pracowników, co w przyszłości zaowocować ma lepszym dopasowaniem systemu kształcenia zawodowego i oferty szkoleniowej do potrzeb dynamicznie zmieniającego się rynku pracy.

alt

Spektrum zainteresowań PORP-u jest szerokie. Podkarpackie Obserwatorium Rynku Pracy opracowuje półroczne i roczne analizy sytuacji na regionalnym rynku pracy, przygotowuje również ranking zawodów deficytowych i nadwyżkowych. Zadaniem PORP jest więc gromadzenie, analizowanie i upowszechnianie informacji. Bardzo istotne jest również rekomendowanie konkretnych rozwiązań, korzystnych dla regionalnego i lokalnego rynku pracy.

Czy realizowany przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie projekt może wpłynąć na zatrudnienie na Podkarpaciu? Niewątpliwie tak! Opracowywane wyniki badań pracodawcom pomogą w planowaniu rozwoju kadrowego przedsiębiorstw, absolwentom szkół, osobom bezrobotnym i pracownikom ułatwią wyznaczanie kierunków rozwoju zawodowego co jest niezwykle ważne z punktu widzenia zmieniającego się rynku pracy.

alt

Aby ułatwić dostęp do informacji Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie uruchomił stronę internetową projektu. Na porp.wup-rzeszow.pl publikowane są badania, analizy, opracowania, a także komentarze specjalistów. Znaleźć tu można także ciekawostki związane z rynkiem pracy. Strona szczególnie przydatna będzie dla studentów, pracowników naukowych i publicznych służb zatrudnienia. To również przydatne narzędzie w pracy każdego dziennikarza.

wup

  • autor: wup

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?