KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jesienno-zimowe menu mieszkańców Podkarpacia!

Przestawiając zegarki z czasu letniego na zimowy, zmieniamy zwykle także nasze codzienne menu. Jesienno-zimowa pora skłania nas do częstszego sięgania po pożywne, treściwe dania, które skutecznie rozgrzeją nas podczas zimnych, wietrznych dni.

REKLAMA


W tym okresie prawie 1/3 mieszkańców województwa podkarpackiego nie wyobraża sobie więc obiadu bez mięsa lub ryby. W chłodne dni rodziny z Podkarpacia chętnie przygotowują także rozgrzewające zupy, zazwyczaj wybierając tradycyjne smaki, jak rosół czy pomidorowa. Z pomysłami na sycące i rozgrzewające posiłki przychodzi marka WINIARY!

Zmiana pory roku powinna iść w parze ze zmianą naszego codziennego menu. Latem staramy się uzupełniać jadłospis o świeże warzywa i owoce, jesienią i zimą chętniej decydujemy się zaś na sycące dania, dzięki którym mamy energię stawiać czoła nieprzychylnej aurze, panującej za oknem. Takimi posiłkami są rozgrzewające zupy oraz pożywne potrawy, których głównym elementem jest mięso lub ryby. W województwie podkarpackim aż 30% rodzin przyznało, że jesienią i zimą nie wyobraża sobie obiadu bez tych składników. Podczas jesienno-zimowych dni aż 44% mieszkańców tego województwa podaje rodzinie natomiast rozgrzewający rosół, a 20% chętnie przygotowuje zupę pomidorową.

Marka WINIARY zachęca mieszkańców Podkarpacia do spożywania mięsnych i rybnych potraw, a także do eksperymentowania w kuchni z smakami zup, proponując przepisy na sycące posiłki, które skutecznie rozgrzeją nas po jesienno-zimowych spacerach!

Najlepszym sposobem na ocieplenie chłodnego jesiennego dnia jest talerz parującej, aromatycznej zupy. Poza ulubionym rosołem i pomidorową warto zaproponować rodzinie także inne smaki pierwszego dania.

Polecamy sycący, gęsty Krupnik Rodzinna Zupa WINIARY, którego przygotowanie nie zajmie nam dużo czasu i dzięki któremu podamy bliskim pyszny, pożywny posiłek. Zaczynamy od obrania ziemniaków i pokrojenia ich w dość drobną kostkę. Kolejnym krokiem jest obranie i starcie marchewki. Warzywa wrzucamy do 1 litra zimnej wody i gotujemy na średnim ogniu przez 5 minut. Następnie w 500 ml zimnej wody rozprowadzamy zawartość torebki Krupniku Rodzinna Zupa WINIARY, mieszamy i dodajemy do wywaru.

Całość dobrze mieszamy i gotujemy na średnim ogniu przez 5 minut, od czasu do czasu mieszając. Gotowe! Pamiętajmy także, że poza krupnikiem w linii Rodzinne Zupy WINIARY dostępne są także inne, tradycyjne smaki, takie jak grochówka czy żurek, dzięki którym możemy zaserwować domownikom pyszny i pożywny obiad - każdego dnia inny!

Prawdziwie zimowym smakiem jest także słodki i pożywny miód. Skorzystajmy z jego rozgrzewających właściwości i przyrządźmy naszym bliskim pyszne miodowe skrzydełka. Dzięki POMYSŁ NA... Soczyste skrzydełka z miodem WINIARY przygotujemy naszą potrawę w naprawdę krótkim czasie, a danie zyska głęboki smak i wspaniały aromat.

Aby nasze skrzydełka były jeszcze bardziej wyjątkowe, smarujemy je powidłami morelowymi. Następnie oprószamy mięso przyprawami z większej części opakowania POMYSŁ NA... Soczyste skrzydełka z miodem WINIARY. Całość przekładamy do woreczka z górnej części opakowania, dokładnie zapinamy zapinką i kładziemy w naczyniu żaroodpornym. Wstawiamy naszego kurczaka do piekarnika nagrzanego do 200°C i pieczemy ok. 60 minut. Upieczone skrzydełka wyjmujemy z woreczka i podajemy z ziemniakami i surówką z marchwi.

Więcej inspiracji na rozgrzewające dania idealne na jesienno-zimową porę znajdziemy na stronie www.winiary.pl.

ab

  • autor: ab

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?