KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Pierwszy Mielecki Konkurs Mody - MIELEC FASHION TIME już 5 kwietnia!

Mielec Fashion Time to impreza dla wszystkich, którzy interesują się modą. Dla projektantów to szansa na zaistnienie w mediach, nawiązanie nowych kontaktów oraz wzbogacenie swojego portfolio. Dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody. Zwycięzca otrzyma m.in. nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.  

REKLAMA


Mielec Fashion Time będzie pierwszym w Mielcu konkursem mody, do którego zgłosili się projektanci nie tylko z regionu podkarpackiego ale także z Małopolski, Mazowsza, Opolszczyzny.

Projektanci już nagradzani i młode talenty
Na wybiegu w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu zaprezentuje się 15 projektantów ze swoimi nowymi kolekcjami.

Swoje projekty w Mielcu pokaże między innymi projektantka Anna Zwiefka, Absolwentka Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz półfinalistka prestiżowych międzynarodowych konkursów, m.in. Arte Laguna oraz Golden Ball Competition 2010. Przedstawi kolekcję inspirowaną postacią Tatiany z poematu "Eugeniusz Oniegin" Puszkina. - Moja kolekcja zaskakuje złożonością i ewolucją podobnie jak sama Tatiana. Od "prostej" i szczerej, młodziutkiej dziewczyny, która zawsze idzie za głosem serca, nie bojąc sie odsłonić swoich uczuć, przez charakterystykę zranionej dziewczyny, która powoli zaczyna się "zamykać", uczyć że nie wolno się tak odsłaniać z tym co się czuje, ponieważ to może przynieść tylko i wyłącznie ból, aż po wyrafinowanie i pewnego rodzaju wyrachowanie emocjonalne hrabiny jaką się staje, kobiety, która umie zdusić w sobie wszystkie uczucia i podążać za racjami czysto intelektualnymi - wyjaśnia projektantka. - Kolekcja utrzymana jest w odcieniu popieli z dodatkami beżu oraz bladego rożu. Każda sylwetka odpowiada innej części poematu - dodaje.

Wśród projektantów, którzy wkraczają w świat mody, będzie mielczanka Olga Leś. - Moja najnowsza kolekcja została przygotowana z myślą o kobietach lubiących minimalizm. Pojawi się także kilka mocniejszych, odważnych projektów. W stylizacjach odnaleźć można oryginalne akcesoria oraz różnorodne barwy zaczerpnięte z otaczającej nas natury, głównie kolory peruwiańskie. Prócz zieleni pojawiają się szarości, fiolety oraz biel - tłumaczy Olga.

Szansa dla modelek i modeli
Dla modelek i modeli Mielec Fashion Time to okazja do zdobycia nowych doświadczeń, zaprezentowania się szerszej publiczności oraz możliwość wzięcia udziału w profesjonalnych sesjach zdjęciowych.

Młodzi mielczanie wybrani podczas castingów intensywnie uczą się modelingu, brali udział między innymi w warsztatach przygotowanych przez Agencję "Reklamex" w Krakowie. - Jaką mieć postawę ciała, uśmiechać się czy nie? Jak zachować się na backstage'u podczas pokazu? Jaki styl życia prowadzić? Do momentu warsztatów borykałam się m.in. z takimi pytaniami. To właśnie dzięki spotkaniu z pracownikami Agencji "Reklamex" i zawodowymi modelkami mój bagaż powiększył się o kolejne doświadczenia i cenne rady, dotyczące pracy modelki. Już wiem jakich błędów nie popełniać i co robić, by dążyć do perfekcji. Przede wszystkim trzeba być sobą, naturalną i pewną swojego piękna - mówiła Anna Kural, początkująca modelka, która m.in. zaprezentuje się podczas MFT.

Kto wybierze zwycięzcę konkursu Mielec Fashion Time?
Organizatorzy powołują konkursowe jury. Znajdą się w nim między innymi przedstawiciele partnera konkursu krakowskiej Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru.

Członkiem jury będzie też gość specjalny wydarzenia - Katarzyna Krzeszowska - Miss Polski 2012. - Uważam, że Małopolska i Podkarpacie to miejsca, w których moda zaczyna się rodzić. Jest to wspaniałe bo widzę jak projektanci odkrywają walory naszego terenu. W wielu projektach zauważam nasze polskie wzory, kolory, kroje, uważam, że to piękne i możemy się tym szczycić, a szczególnie w Małopolsce. Wydarzeń związanych z modą powstaje więcej i z moich tajemniczych informacji wynika, że wszystko jest na dobrej drodze do rozkwitu mody w Małopolsce i na Podkarpaciu - komentuje Katarzyna Krzeszowska.

Magia, orkiestra i bielizna
Magia oraz pozytywna, wiosenna energia na scenie Mielec Fashion Time pojawi się nie tylko w konkursowych kolekcjach, ale także za pośrednictwem prowadzącego pokaz Macieja Kozłowskiego - półfinalisty programu "Mam talent". Maciej zachęca do aktywnego uczestnictwa w różnych tego typu programach, czy pokazach. Dlatego pozytywnie ocenia także Mielec Fashion Time. - Warto próbować bo taki program czy pokaz daje nam możliwość zaprezentowania swojego talentu większej publiczności a nic nie robi takiej reklamy jak media, za tym idzie wiele pozytywnych aspektów, np. więcej pokazów - mówi.

Finałem Mielec Fashion Time będzie pokaz bielizny, który odbędzie się przy muzyce serwowanej na żywo przez Mielecką Orkiestrę Dętą SCK.

Gdzie, kiedy, jak?
Mielec Fashion Time odbędzie się 5 kwietnia 2014 roku w Domu Kultury Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu. Początek zaplanowano na 17:00.

Bilety w cenie 10 zł do nabycia w  pok. nr 10 I p. Domu Kultury SCK (pn-pt godz. 12-15), w kasie kina Galaktyka (czynna godz. przed seansem filmowym) oraz w Biurze Obsługi Klienta hej.mielec.pl (Centrum Handlowe Smoczka, ul. Szafera 33).

W programie: Konkurs Mody, którego główną nagrodą jest 2 tysiące złotych. Projektanci na wybiegu zaprezentują swoje kolekcje. Projektantów: 15. Modelek i modeli: 20.

Atrakcje dodatkowe:
- Udział w MFT Katarzyny Krzeszowskiej - Miss Polski 2012.
- Pokaz sztuki iluzjonistycznej Macieja Kozłowskiego - półfinalisty "Mam Talent"
- Pokaz bielizny połączony z koncertem Mieleckiej Orkiestry Dętej SCK.

Organizatorzy wydarzenia to: portal hej.mielec.pl oraz Samorządowe Centrum Kultury.

Przemysław Cynkier / HejGrupa

  • autor: Przemysław Cynkier / HejGrupa

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?