Logo
Wydrukuj tę stronę

Podstawowe zasady wyboru sukni ślubnej

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Wybieranie sukni ślubnej bardzo szybko z wyjątkowego wydarzenia, które sprawia nam radość, może przeistoczyć się we frustrujący obowiązek. Dlatego podczas poszukiwań warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach.

REKLAMAPrzymierzamy

Suknie ślubne podobnie jak buty ślubne powinny pasować nie tylko do naszej sylwetki i typu urody, ale także, a może przede wszystkim nam się podobać. Pamiętajmy, że suknia ma na nas pasować i nas ubrać, a nie przebrać. Nie starajmy się zatem za jej przyczyną stać się kimś innym i wyglądać inaczej. Odpowiednio dopasowana suknia musi podkreślać i eksponować zalety sylwetki panny młodej, a skrywać mankamenty i my musimy czuć się w niej komfortowo. Aby tak się stało, suknie należy po prostu przymierzać. Nieważne czy przymierzymy kilkanaście modeli, czy nawet kilkadziesiąt.

Jeśli w danej sukni czujemy się źle, to przymierzajmy dalej bez odbierania presji, aby „wreszcie dokonać wyboru”. Pamiętajmy też, że tylko przymierzanie jest dla nas gwarancją, że dobierzemy właściwą suknię ślubną. To jak wyglądamy w sukni ślubnej, którą widziałyśmy na zdjęciu, może rozmijać się z naszymi marzeniami, a raczej na pewno będzie dla nas rozczarowaniem. Samo przymierzanie i wybieranie sukni ślubnej powinno odbywać się w asyście. Jednak nie zabieraj na oglądanie sukien całej rodziny. W zupełności wystarczy siostra, mama lub jednak wybrana przyjaciółka. Więcej osób nie sprawi, że podejmiesz lepszą decyzję. Wywoła jedynie w twojej głowie zamęt.

Specjaliści
Podczas wyboru nie bójmy się korzystać z porad specjalistów. W specjalistycznych salonach sukien ślubnych panna młoda może uzyskać poradę dotyczącą nie tylko wyboru sukni, przymierzyć buty ślubne, ale również dodatków i akcesoriów ślubnych, odpowiedniej fryzury czy bukietu. Salony tego typu czy to w Internecie, czy stacjonarne bazują na tak zwanych „poleceniach”. Ich właściciele i pracownicy doskonale zdają sobie sprawę, że w ich interesie jest jak najbardziej profesjonalne obsłużenie danej klientki.

Tylko wtedy bowiem jest szansa, że ta poleci dany salon sukien ślubnych swoim znajomym. Dodatkowo specjaliści mogą nam doradzić jak dobrać odpowiednią kolorystykę czy krój. Załóżmy zatem przez tę chwilę, że to oni są specjalistami od doboru sukien ślubnych, a nie nasza mama czy babcia. Ostatecznie sam wybór sukni ślubnej należy rozpocząć stosunkowo wcześnie. Raczej nie ryzykujmy tutaj późniejszych terminów niż na trzy miesiące przed weselem. Taka rezerwa czasowa to gwarancja, że możemy ewentualnie wprowadzić pewne poprawki czy nawet całkowicie zmienić koncepcję. Lepiej zarezerwować sobie odpowiedni czas na decyzję niż potem żałować na wymarzonym weselu.

  • autor: Redakcja
© KrosnoCity.pl 2008 - 2021