Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Świąteczna podróż do domu...

Świąteczna podróż do domu... Fot. materiały prasowe

Święta Bożego Narodzenia to magiczny czas - mijani na ulicy ludzie częściej się uśmiechają, a w powietrzu unosi się zapach pysznych pierników i świeżo ściętej choinki. Od początku grudnia nie tylko dzieci wyczekują tych wyjątkowych dni, kiedy rozpocznie się wspólne biesiadowanie, słuchanie kolęd i kosztowanie świątecznych smakołyków. Zanim jednak to nastąpi, tysiące Polaków wyruszą w drogę do swoich domów. W tym roku podróż ta może być wyjątkowa - wystarczy podzielić się z kimś miejscem w samochodzie...

REKLAMADekadę temu, przed Świętami Bożego Narodzenia, pewien Francuz koniecznie musiał dostać się z Paryża do swojego rodzinnego domu na francuskiej prowincji. Niestety, w tym okresie wszystkie bilety na pociągi i autobusy były już wyprzedane. Nie wyobrażał sobie jednak, że spędzi święta z dala od rodziny, dlatego namówił siostrę, aby zrobiła objazd i odebrała go z Paryża.

Podczas wspólnej jazdy samochodem zdał sobie sprawę, że większość kierowców podróżuje samotnie i powinien poszukać w internecie osoby jadącej w tym samym kierunku, z którą mógłby podzielić się kosztami paliwa.

Próbował znaleźć stronę, która pomogłaby mu zrealizować taki plan - okazało się jednak, że podobny serwis wówczas jeszcze nie istniał. Owym Francuzem był Frédéric Mazzella - założyciel serwisu BlaBlaCar - obecnie największej globalnej platformy łączącej kierowców z wolnymi miejscami w swoich samochodach z pasażerami jadącymi w tym samym kierunku, którzy dzielą się ze sobą kosztami przejazdu.

Wspólne przejazdy stały się popularną formą podróżowania także w Polsce, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych środków transportu. W 2015 roku w dniach od 21 do 28 grudnia w polskiej wersji serwisu zaoferowanych zostało prawie 190 tysięcy miejsc, co stanowi 44% wzrost w stosunku do roku 2014.

- W tym roku liczba ta może się jeszcze zwiększyć. W okresie okołoświątecznym obserwujemy bowiem wzmożoną aktywność w serwisie BlaBlaCar - nawet do 30% w stosunku do zwykłego tygodnia - mówi Michał Pawelec, zarządzający polskim oddziałem platformy.

Udostępniając miejsce w swoim samochodzie można pomóc innym dotrzeć do domu na święta - zwłaszcza do miejscowości, do których nie dojeżdżają tradycyjne środki transportu. Dodanie podróży w systemie jest bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę www.blablacar.pl i zarejestrować swój przejazd, podając liczbę wolnych miejsc w samochodzie, miejsce i czas wyjazdu oraz miasto docelowe. Dzięki temu potencjalny pasażer może łatwo znaleźć odpowiadający mu przejazd. Podróżując razem kierowca zaoszczędzi na kosztach podróży, a pasażer ekonomicznie i komfortowo dotrze do wybranego miejsca.

- W okresie okołoświątecznym często trudno jest znaleźć dogodne połączenie. Polacy mają w zwyczaju kupowanie biletów na ostatnią chwilę, dlatego niejednokrotnie okazuje się, że ich możliwości podróży są bardzo ograniczone. Rozwiązaniem mogą okazać się wspólne przejazdy z BlaBlaCar, które pomogą nie tylko zaoszczędzić, ale również poznać interesujące osoby - dodaje Pawelec. Mamy nadzieję, że wspólne podróżowanie w tym okresie świątecznie nastroi kierowców i pasażerów, dzięki czemu dotrą do domów w doskonałych wigilijnych nastrojach.

kw

  • autor: kw

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj