Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

Kradzież auta? Zobacz, jak zabezpiecza cię ubezpieczenie samochodu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ponad 13 tys. samochodów zostało skradzionych właścicielom w 2016 roku w. Dla kierowców oznacza to ogromne straty finansowe, ponieważ w większości przypadków, aut nie udaje się odzyskać. Dlatego warto rozważyć ubezpieczenie samochodu, dzięki któremu można zabezpieczyć się w razie kradzieży. Na czym ono polega i ile kosztuje?

REKLAMATak naprawdę pod ubezpieczeniem samochodu kryje się standardowe autocasco. Problem w tym, że taka polisa jest dodatkowo płatna, efektem czego mniej niż 50 proc. Polaków decyduje się na takie rozwiązanie. Niesłusznie, ponieważ wysokość składki bywa niewspółmiernie niska do wysokości wypłaconego odszkodowania w razie kradzieży auta.

Ubezpieczenie samochodu AC zapewnia ochronę nie tylko w razie stłuczki
Ubezpieczenie AC kojarzy się przede wszystkim z wypłatą odszkodowania w razie stłuczki spowodowanej również z winy kierującego. Tymczasem zakres ochrony ubezpieczeniowej wcale nie ogranicza się do takiego wariantu. Polisa zabezpiecza auta również na wypadek kradzieży, dzięki czemu właściciel pojazdu nie zostaje narażony na duże straty. Co więcej, ubezpieczenie auta w razie kradzieży jest standardem, tzn. występuje zarówno w pełnym AC, jak i pakiecie mini AC.

Posiadając autocasco, w razie kradzieży samochodu ubezpieczyciel wypłaca odszkodowanie - po zawiadomieniu policji o zdarzeniu i po zgłoszeniu szkody. Wysokość odszkodowania zależy od kilku czynników, m.in. wartości pojazdu, procentowego udziału własnego w szkodzie, itp.

Jak wybrać ubezpieczenie samochodu dobrze chroniące w razie kradzieży?
Ubezpieczenie auta dające finansową ochronę w razie kradzieży nie może być wyborem przypadkowym. Istotnej roli wcale nie odgrywa wysokość składki, lecz wiele innych kryteriów, takich jak:

- gwarancja stałej sumy ubezpieczenia przez cały okres umowy - wówczas wysokość odszkodowania będzie adekwatna do wartości pojazdu w dniu zawierania umowy ubezpieczeniowej,
- brak udziału własnego w szkodzie kradzieżowej - jest to wartość wyrażona procentowo, która zostanie odliczona od wysokości wypłacanego odszkodowania,
- sposób ustalenia wartości auta - najczęściej jest to aktualna wartość rynkowa danego samochodu (wyjątek stanowi gwarancja stałej sumy ubezpieczenia przez cały czas trwania umowy).

Kiedy ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania po kradzieży samochodu?
Wykupując ubezpieczenie auta zapewniające ochronę finansową w razie kradzieży, każdy liczy na wypłatę odszkodowania w razie przykrego zdarzenia losowego. Są jednak sytuacje, kiedy ubezpieczyciel ma prawo do odmowy wypłaty odszkodowania.

Dotyczy to m.in. przypadków, gdy:
- samochód nie posiadał odpowiednich zabezpieczeń,
- kluczyki oraz dokumenty zostały wewnątrz pojazdu.

Wyłączenie odpowiedzialności może być również związane z niedopełnieniem terminów zgłoszenia szkody ubezpieczycielowi.

AC jest ubezpieczeniem samochodu, które warto wykupić. Mimo że nie jest w stanie zapobiec kradzieży, pozwoli uniknąć finansowych strat w razie tego zdarzenia losowego. Dzięki temu właściciel pojazdu odzyska chociaż część zainwestowanych w pojazd środków, mogąc kupić nowe auto.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj