KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jeździsz samochodem na gaz? Płacisz więcej za OC!

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne Fot. PixaBay

Właściciele samochodów zasilanych paliwem PB+LPG mogą zapłacić średnio 11 proc. więcej za ubezpieczenie OC niż kierowcy diesli. Na wysokość składki mają bowiem wpływ nie tylko dane właściciela auta, ale również parametry pojazdu, a wśród nich rodzaj paliwa.

REKLAMA


W Polsce stale wzrasta liczba aut napędzanych LPG. Obecnie stanowią one 14,6 proc. wszystkich zarejestrowanych w Polsce pojazdów, podaje Polska Organizacja Gazu Płynnego. Zakładamy instalację LPG, aby zaoszczędzić na kosztach paliwa. Ale montaż instalacji LPG może spowodować, że poniesiemy wyższe koszty przy okazji innych wydatków związanych z użytkowaniem samochodu na gaz. Jednym z nich jest ubezpieczenie.

OC - najtaniej dla diesli
Najwyższe ceny obowiązkowej polisy komunikacyjnej, ubezpieczyciele proponują właśnie posiadaczom samochodów z zamontowaną instalacją gazową. Na najniższą składkę mogą natomiast liczyć właściciele diesli - podaje porównywarka ubezpieczeń rankomat.pl.

W III kwartale 2017 r., właściciele diesli płacili za OC średnio 789,50 zł, tankujący benzynę płacili średnio 812,48 zł a właściciele samochodów napędzanych gazem 877,26 zł czyli 11% więcej niż właściciele aut napędzanych olejem napędowym.

Na montaż instalacji LPG decydują się głównie kierowcy, którzy pokonują ponadprzeciętną liczbę kilometrów. Są więc bardziej narażeni na udział lub spowodowanie kolizji lub wypadku. A wyższe ryzyko ubezpieczeniowe skutkuje wyższą stawką za obowiązkowe ubezpieczenie.

Paliwa w Polsce - najtańsze w Europie
Ciągły wzrost liczby aut napędzanych gazem wynika głównie z chęci zaoszczędzenia na paliwie, które według Polaków jest za drogie. Mimo, że polscy kierowcy narzekają na wysokie ceny paliw w naszym kraju, to w rzeczywistości są one niższe niż w większości państw europejskich. Tendencja ta dotyczy głównie aut zasilanych tradycyjnym paliwem. Najdroższe paliwa tankują mieszkańcy Włoch. Cena benzyny we Włoszech jest aż o 2 zł wyższa niż w Polsce.

Opracowanie na podstawie danych: porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl

jp (rankomat.pl)

 • autor: jp (rankomat.pl)

2 komentarzy

 • Polak

  Nie prawda. Znowu jakiś oszołom wymyślił beznadziejny sposób na ukierunkowanie ludzi na diesle które bardzo zanieczyszczają środowisko aniżeli Auta z lpg. Czyli zmuszają Polskę do sprowadzania ropy od Rosji. Poprzednie podwyżki OC,ac ubepueczyciele z kapitałem zagranicznym tłumaczyli wypłacaniem 500+, że niby oni płacą przez to większe podatki. Skandal. W dobie wzmożonej ochrony środowiska, przestawiania na energię odnawialną i mniej szkodzącą środowisku, Ubepueczyciele zagraniczni na siłę chcą zmuenuć ten trend. SKANDAL...

  Zgłoś nadużycie Polak piątek, 12, styczeń 2018 09:02 Link do komentarza
 • widz

  Na montaż instalacji LPG decydują się głównie kierowcy, którzy pokonują ponadprzeciętną liczbę kilometrów. -to moze jeszcze pod uwage bedzie brane kto ile zrobil kilometrow.......

  Zgłoś nadużycie widz czwartek, 11, styczeń 2018 11:42 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?