KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login


Jak To Powiedzieć?
Ucz się angielskiego online!

 


Ubezpieczenie samochodu - zdradzamy jakie jest i które potrzebujesz

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Czy jedyne ubezpieczenie, o którym powinni wiedzieć kierowcy, to obowiązkowe OC? Oczywiście, że nie. Choć nie każdy będzie zainteresowany rozszerzonymi polisami, choćby ze względu na cenę, nadal warto mieć świadomość, jaki zakres ochrony obejmują. Przeczytaj artykuł, w którym w pigułce zawarto wszystkie niezbędne informacje na temat ubezpieczeń samochodu.

REKLAMA


Obowiązek właścicieli aut - OC
Porównywarka OC kalkulator-oc-ac.auto.pl jest adresem, pod który często zaglądają kierowcy zaniepokojeni ostatnimi zmianami na rynku ubezpieczeń. Jeżeli jesteś kierowcą z co najmniej kilkuletnim doświadczeniem, wiesz, że ceny obowiązkowego OC nieustannie rosły, niezależnie od towarzystwa. Na szczęście wyhamowały, choć na wysokim, niezbyt przyjaznym poziomie. W tej sytuacji szansą na zdobycie taniej polisy staje się po prostu porównanie ofert poprzez podanie w kalkulatorze kluczowych informacji - na temat swojego doświadczenia, miejsca zamieszkania czy pojazdu.

W kontekście kalkulacji składki liczy się w dużej mierze procent wypracowanych zniżek za bezszkodową jazdę, dochodzący nawet do 60%. Każdy właściciel pojazdu powinien posiadać ważne OC, inaczej musi się liczyć z wysokimi karami. Problem w tym, że zakres tego ubezpieczenia jest stosunkowo niewielki. Po prostu chroni nasz portfel przed bezpośrednimi wydatkami związanymi z naprawieniem szkód wyrządzonych w ruchu drogowym. Nie daje jednak innych przywilejów, o których wspominamy niżej.

Autocasco
Popularne AC, choć kosztowne, dla posiadaczy drogich i nowych samochodów jest czymś szczególnie polecanym. To ubezpieczenie zapewnia odszkodowanie za każdą szkodę niezależnie od jej przyczyny, więc w stosunku do OC dochodzą takie zdarzenia jak np. gradobicie, pożar czy zniszczenie auta przez nieznanych sprawców, a także kradzież. Warto też wiedzieć o istnieniu okrojonej formy OC, oczywiście tańszej - nazywa się minicasco.

Assistance
Pakiet assistance jest przede wszystkim gwarancją szeroko zakrojonej pomocy w trakcie podróży, co regulują konkretne zapisy umowy (np. działanie w odległości minimum 200 km od domu). Ofertę wykorzystają głównie kierowcy, którzy regularnie udają się w trasę w związku z pracą czy wakacjami, choć pakiet assisatne można wykupić nawet na tydzień. Na co można liczyć? Holowanie w przypadku usterki, nocleg w hotelu, zdalna pomoc prawna i wszystko to, co wybierzesz w ramach danego pakietu.

NNW
Ubezpieczenie NNW jest nie tylko dla kierowców, bo obejmuje także pasażerów, zapewniając odszkodowanie w przypadku ciężkich obrażeń, a nawet śmierci, dlatego opłaca się je wykupić. Skąd wziąć na to pieniądze? Sprawdź tanie OC na kalkulator-oc-ac.auto.pl, a oszczędności przeznacz na dodatkowe polisy.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?