KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Podstawowe wyposażenie warsztatu samochodowego - czyli o czym nie można zapomnieć?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Kiedy chcemy otworzyć warsztat samochodowy lub po prostu interesujemy się motoryzacją i chcemy mieć miejsce, gdzie będziemy mogli sami naprawić swój samochód, koniecznie musimy pamiętać o odpowiednim wyposażeniu warsztatu. To jaki sprzęt oraz wyposażenie wybierzemy, wpłynie na jakość oraz zakres wykonywanych przez nas usług.

REKLAMA


Tego nie może zabraknąć w Twoim warsztacie samochodowym
Najlepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie większej kwoty pieniężnej i zakupienie najlepszej jakości wyposażenia, które będzie nam służyć przez wiele lat. Mowa tutaj zarówno o meblach, jak i podstawowych narzędziach i urządzeniach.

Meble w warsztacie samochodowym
W warsztacie najważniejsze staje się wyposażenie w stół warsztatowy, przy którym można przybić gwóźdź, skleić coś, czy też przygotować urządzenia, czy przedmiot do zamontowania w samochodzie. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, aby posiadał on trwałą konstrukcję, najlepiej metalową oraz jak największą ilość szuflad, czy był połączony z pionowym blatem z wieszakami, na których można powiesić najczęściej używane przedmioty. Następnie bardzo przydatne będą szafki oraz regały, w których przechowywać będą narzędzia. W tym przypadku jeszcze bardziej istotna staje się ilość półek oraz szuflad. W zależności od naszych przyzwyczajeń możemy wybierać między regałami z zabudowaniami lub też zwykłymi z otwartymi przestrzeniami. Jeśli chcemy zachować odrobinę większy porządek, chociaż wizualny, to zabudowane będą lepszym rozwiązaniem.

Gdzie kupić meble?
Najwyższa jakość mebli nie jest dostępna w każdym miejscu, dlatego warto wybierać jedynie sprowadzonych producentów, takich jak fami.com.pl. W ten sposób zakupione meble będą trwalsze oraz bardziej funkcyjne, czego pozytywne efekty zauważymy bardzo szybko.

Pojemniki i kontenery
W każdym warsztacie powinny znaleźć się kontenery i inne pojemniki, w których można przechowywać mniejsze przedmioty i narzędzia. Dzięki temu lepiej zorganizujemy swoją przestrzeń, a do tego zwiększymy swoje bezpieczeństwo. W dodatku wykonywanie swojej pracy także będzie znacznie sprawniejsze i co za tym idzie efektywniejsze.

Narzędziowe “must have”
Kiedy zwrócimy już uwagę na wyposażenie, to koniecznie trzeba zadbać o zakupienie narzędzi i urządzeń. Dobrym rozwiązaniem będzie sporządzenie listy i dopiero później udanie się do sklepu lub też zrobienie zakupów w sklepie internetowym. Rodzaje narzędzi, bez których nie będziemy mogli się obyć, zależy od tego, jakie usługi będziemy świadczyć lub po prostu, jakich napraw chcemy dokonywać. Całkowitą podstawą są śrubokręty, różnego rodzaju klucze, gwoździe, śrubki, nakrętki. Do tego niezbędne będą leżanki, wiertarki, szlifierki oraz spawarki. Jeśli chodzi o urządzenia, to warto pamiętać o podnośnikach hydraulicznych, lewarach, czy też bardziej zaawansowanych już rampach samochodowych. Nie można zapomnieć również o akcesoriach, które podniosą nasze bezpieczeństwo, a mianowicie masek, rękawiczek, czy też kombinezonów.

  • autor: Redakcja

1 komentarz

  • Darios

    Na stronie sklepu Skladuj24.pl można znaleźć sporo przydatnych rzeczy. Mają też szybką wysyłkę i bardzo dobre ceny.

    Zgłoś nadużycie Darios piątek, 14, czerwiec 2019 08:26 Link do komentarza

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?