KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Jakie mapy do nawigacji warto wybrać?

Kiedy wybieramy się w podróż samochodem, koniecznie powinniśmy wyposażyć się w nawigację GPS. Jednak wybór samego sprzętu to dopiero połowa sukcesu. W końcu najważniejsze tak naprawdę są mapy, które pokażą nam, jak szybko i bezpiecznie dojechać w wyznaczone przez nas miejsce. Sprawdź zatem, jakie mapy do nawigacji warto kupić, na co tak naprawdę trzeba zwracać uwagę oraz, gdzie można je kupić.

REKLAMA


Gdzie można kupić mapę do nawigacji?
Obecnie na rynku istnieje wiele sklepów oferujących mapy nawigacyjne, jednak nie wszystkie spełniają kryteria, o których będzie jeszcze mowa w dalszej części tego artykułu. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem będzie wybranie map dostępnych na stronie internetowej https://smartmoto.pl/pol_m_Elektronika_Nawigacje-GPS_Mapy-nawigacyjne-351.html. Dzięki czemu przez cały rok będziemy mogli korzystać z aktualizowanych map. W ten sposób nic nas już nie zaskoczy na drodze i każda trasa będzie prosta. Warto jednak zdawać sobie sprawę z tego, że mapy powinny być też dostosowane do sprzętu, który posiadamy, dlatego też najlepiej zakupić także nawigację GPS firmy TomTom.

Na co zwracać uwagę kupując mapy do nawigacji?
Jak wiadomo, podstawową cechą każdej mapy do nawigacji jest jej aktualizacja. Podczas zakupu trzeba zatem zwrócić uwagę na to, jak długo będziemy mogli korzystać z najbardziej aktualnego zapisu z polskich dróg i ulic. Przy czym warto zdawać sobie sprawę z tego, że na rynku istnieją również mapy, które zapewniają aktualizację we wszystkich europejskich miastach lub nawet na całym świecie. Zazwyczaj jednak jest to możliwe przez jakiś okres czasu, np. po tym, jak wykupimy dostęp do aktualizacji na miesiąc lub nawet rok. Jeśli będziemy chcieli dłużej korzystać z aktualnych map, będziemy musieli dokonać ponownego zakupu. W ten sposób bez problemu będziemy mogli wybrać się w międzynarodową wycieczkę samochodem.

Pokrycie ulic
Podczas wyboru map należy zwrócić uwagę również na procentowe pokrycie ulic. Potocznie jest to nazywane po prostu ilością dróg, które zawarte są na mapie. Pozwoli ona wskazać najkrótszą drogę do celu.

Dokładny adres
Innym parametrem, na który trzeba zwrócić uwagę, jest dokładność numerów budynków. W mapach nawigacyjnych zostaje one zazwyczaj przedstawiona w procentach. Im dokładniejsza mapa, tym lepiej, więc nie można zignorować tych parametrów.

Dodatkowe korzyści
Wiele map nawigacyjnych wyświetla również rozmieszczenie fotoradarów, przez co będziesz wiedzieć, w jakich miejscach szczególnie trzeba zwrócić uwagę na prędkość. Również roboty drogowe mogą być zaznaczone na dobrej jakości map, aby możliwe stało się ich ominięcie.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?