KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Pistolet lakierniczy - dodatkowe wyposażenie

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Pistolety lakiernicze to nieoceniona pomoc przy pracach na dużych powierzchniach. Ich zastosowanie pozwala na wygodne i bezstresowe naniesienie warstw lakieru, gwarantując wysoki poziom wykończenia i estetyki oraz szybsze tempo pracy. Podstawowe wyposażenie pistoletów do lakieru stanowią kubki i zbiorniki na lakier. Jak wybrać dobrej jakości kubek lakierniczy, który usprawni naszą pracę i wpłynie na wydajność procesu lakierowania?

REKLAMA


Pistolet lakierniczy a zbiorniki na lakier

Jedną z części składowych pistoletu obok dyszy stanowi zbiornik (kubek) na lakier. Główny podział pistoletów oparty jest na sposobie zasilania samego zbiornika lakierniczego. Ma to wpływ na zastosowaną ilość materiału, a jego wybór będzie w dużej mierze zależał od wielkości lakierowanej powłoki oraz techniki pracy. Pistolety lakiernicze zasilane grawitacyjnie posiadają kubek w górnej części. Dzięki takiemu umiejscowieniu zbiornika lakier lub farba spływają do dyszy grawitacyjnej. Jest on z reguły mniejszy, dlatego pistolety ze zbiornikami grawitacyjnymi są bardziej poręczne i służą najczęściej do wykańczania detali lakierniczych pod mniejszym ciśnieniem. Pistolety z kubkami dolnymi, czyli zasilane syfonowo, są zalecane do prac na dużych powierzchniach lub o bardziej intensywnym charakterze. Sprawdzają się niezawodnie w przypadku rozcieńczonych farb lub przy częstych zmianach koloru farby, ponieważ bardzo łatwo je wyczyścić. Zbiornik dolny jest większy niż w pistoletach grawitacyjnych. Przy zaawansowanych pracach w lakierniach na większych płaszczyznach stosuje się również pistolety ze zbiornikami ciśnieniowymi. Mogą być one alternatywnie zasilane także pompką zamiast zbiornika.

Kubki do pistoletów lakierniczych

Kubki do pistoletów lakierniczych dostępne w ofercie rynkowej można zakupić w różnych pojemnościach. Są wykonane z odpornych na zniszczenia i eksploatację tworzyw sztucznych lub aluminium. Dla lakierników wykonujących dużą liczbę napraw zaleca się zakup sztywnych kubków jednorazowych lub zbiorników z miękkim wkładem, które wymagają osobnego pojemnika na odpady. W ofercie sprawdzonych dostawców znajdziesz profesjonalne elementy wyposażenia pistoletów lakierniczych jak kubki z podziałką umożliwiająca precyzyjne dozowanie lakieru oraz z gwintem wewnętrznym, co ułatwia ich montaż do wybranych modeli pistoletów lakierniczych znanych producentów.

Zadbaj o pistolet lakierniczy i jego wyposażenie

Jeśli zakupiony pistolet i jego komponenty mają służyć jak najdłużej, należy zadbać o jego dobrą kondycję. W tym celu warto stosować stojak lub uchwyt na pistolet lakierniczy do warsztatu, a także chronić sprzęt przed ewentualnym upadkiem, a po każdym użyciu ocenić stan szczelności. Pistolet należy myć dokładnie w rozcieńczalnikach oraz osuszać dmuchawką powietrzną. Do mycia używamy specjalnych szczotek i igieł, które nie uszkodzą jego powierzchni. Pozostałości i osady z preparatów mogą ograniczać przepływ powietrza, co wpłynie na obniżenie wydajności i mocy pistoletu. Dlatego też należy pamiętać o jego regularnej konserwacji.

Profesjonalne kubki do pistoletów lakierniczych

Sklep internetowy Ekemichal oferuje zróżnicowany asortyment, jeśli chodzi o narzędzia i akcesoria lakiernicze. Obok rozmaitych pistoletów do lakieru, kubków Forda czy sitek lakierniczych znajdziesz także duży wybór części wymiennych w postaci profesjonalnych kubków do pistoletów lakierniczych. Decydując się na zakup produktów w sklepie Ekemichal, masz gwarancję ich wysokiej jakości oraz pełnej kompatybilności z Twoimi narzędziami. W ofercie znajdziesz bowiem oryginalne zamienniki kubków do pistoletów lakierniczych najbardziej popularnych modeli na rynku z dokładną specyfikacją określającą ich przeznaczenie. W zależności od zakresu Twoich prac możesz dobrać zbiornik do farb czy lakierów o odpowiedniej pojemności, które zamontujesz bezpośrednio na gwincie zewnętrznym pistoletu. Sklep oferuje także fachowe doradztwo przy zakupie narzędzi, akcesoriów oraz poszczególnych ich komponentów pod kątem wykonywanych przez Ciebie prac blacharsko-lakierniczych.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?