Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

MobiTouch po raz kolejny w finałach Imagine Cup!

Do krajowych finałów największego na świecie technologicznego turnieju dla studentów - Imagine Cup - już drugi rok z rzędu dostała się firma MobiTouch. W ubiegłym roku rzeszowska drużyna zajęła prestiżowe, czwarte miejsce. Czy tym razem uda im się sięgnąć po zwycięstwo i zakwalifikować się do międzynarodowej rywalizacji?

REKLAMARzeszowska firma rywalizuje w konkursie Microsoft
Reprezentujący Wyższą Szkołę Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie oraz Politechnikę Rzeszowską członkowie grupy "Mobi Games" znaleźli się w czołówce 15. najlepszych drużyn z całej Polski, które wystartują w krajowym finale konkursu Imagine Cup 2014. W międzynarodowych zawodach, corocznie organizowanych przez Microsoft, udział biorą studenci ze 190 krajów. W ramach konkursu zespoły tworzą aplikacje w jednej z trzech kategorii (World Citizenship, Games i Innovation). Rzeszowska drużyna z MobiTouch startuje w kategorii "Games". O wejście do finałów światowych rywalizować będzie z czterema zespołami, między innymi z Olsztyna, Poznania i Białegostoku.  

Krajowe finały 12. edycji Imagine Cup odbędą się w Warszawie w dniach 9 - 10 kwietnia br. Wtedy to wyłonione zostaną trzy Drużyny Narodowe, po jednej z każdej kategorii, które powalczą o wygraną w odbywających się w  Seattle - międzynarodowych finałach. Podczas rozgrywki w Warszawie, składająca się w całości z pracowników firmy drużyna "Mobi Games" zaprezentuje oryginalny projekt o nazwie "Cloud Rider". Mobilna gra została zaprojektowana na system Windows Phone 8 oraz Windows 8, a stworzona w Unity 3D.

Akcja rozgrywki polega na pokonaniu jak największych odległości statkiem powietrznym, przemierzającym steampunkowe przestrzenie. Gracz może udoskonalić swój pojazd poprzez zebranie odpowiedniej ilości specjalnych monet (zdobytych w grze lub za pomocą mikropłatności). Pikanterii grze dodają liczne przeszkody napotkane podczas powietrznej wędrówki oraz możliwość uzyskiwania lepszych wyników przez graczy. Do synchronizacji danych oraz do przechowywania rankingu twórcy "Cloud Rider" wykorzystali chmurę Windows Azure. Twórcy swoją grę porównują do słynnej rozgrywki Jetpack Joyride.

Członkowie drużyny "Mobi Games", oprócz szansy na tytuł najlepszego na świecie technologicznego projektu, widzą w grze ogromną możliwości biznesowe, których obecnie nie chcą ujawniać. Jednak według zespołu z MobiTouch, solidna podstawa biznesowa oraz świeży, ciekawy pomysł, to tylko niektóre z elementów, składających się na wygraną. - Najważniejsze jest to, że wszyscy wkładamy bardzo dużo pracy w nowy projekt gry - mówi Michał Ręczkowicz, Prezes firmy MobiTouch oraz członek drużyny. - Celem naszych wysiłków jest wspólny sukces i myślę, że mamy ogromne szanse zajść w tym roku bardzo wysoko. Siłą naszego projektu są ludzie, którzy mocno wierzą w to, co tworzą - dodaje. W tym roku skład drużyny "Mobi Games" tworzą: Michał Ręczkowicz, Krzysztof Rachwał, Iaroslav Shkliar, Grzegorz Wlazło i Sławomir Szewczyk. Firma MobiTouch należy do Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej.

Ewa Gyurkovich

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj