Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Trzy elementy, które pomogą zostać profesjonalnym graczem

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Bycie profesjonalnym gamerem nie jest wcale takie proste. Wymaga to zdobycia odpowiednich umiejętności i ciągłego treningu. Nie mniej jednak, istnieje wiele możliwości, które dają możliwość zamiany pasji w sposób na zarabianie pieniędzy.

REKLAMASprzęt
Pierwszym elementem, bez którego trudno mówić o karierze gracza jest odpowiedni sprzęt. Konieczne jest zainwestowanie w wysokiej klasy akcesoria, które pozwolą konkurować z najlepszymi. Oczywiście, do najważniejszych elementów wyposażenia należą: klawiatura, mysz, podkładka, słuchawki i komputer o parametrach umożliwiających swobodną grę w sieci. Ważne jest także, właściwe dobranie mebli. Przestrzeń, w której zamierzamy trenować powinna być funkcjonalna. Biurko musi być na tyle szerokie, by bez problemu pomieścić niezbędny sprzęt. Trzeba również pamiętać o odpowiednim siedzisku. Na rynku dostępne są specjalne fotele dla graczy tzw. „gamingowe”. Można je znaleźć na: dxracerkrzesla.pl. Osoby, które profesjonalnie zajmują się grami komputerowymi trenują ogromną ilość czasu, dlatego fotel powinien być wygodny i właściwie podtrzymywać kręgosłup. Tego typu krzesła obrotowe są doskonale wyprofilowane i ergonomiczne, co zapobiega bólom pleców. Poza tym, posiadają one regulację wysokości siedziska, podłokietników i zagłówka i dodatkowo są bardzo estetyczne. Z powodzeniem można je wykorzystać w biurze.

Treningi
Gaming opiera się na grze w zespole. Dla początkującego, najważniejsze jest znalezienie teamu i trenowanie zgrania. Gracz powinien ćwiczyć indywidualnie (na specjalnych platformach) oraz w zespole. Niezwykle istotne jest ciągłe podnoszenie swoich umiejętności. Profesjonaliści poświęcają na trening 4-5 godzin dziennie.

Liga gamerów
Jeśli zespół opanuje już taktykę gry, powinien wziąć udział w amatorskiej lidze ESL, gdzie konkuruje się z lepszymi drużynami. Jak w każdym sporcie, sparingi pozwalają na zweryfikowanie i podnoszenie swoich umiejętności. Lepsze indywidualne predyspozycje wpływają na poprawę gry całej drużyny. Po każdym sparingu należy przeanalizować własną grę i wyciągnąć wnioski na kolejne rozgrywki. Istotne jest unikanie popełnionych wcześniej błędów. Ich eliminacja pozwoli rozwijać swoje umiejętności. Po zdobyciu pierwszego doświadczenia w amatorskiej lidze, warto wziąć udział w turniejach lanowych. Istnieje kilka szczebli takich rozgrywek. Udział w grze pozwala zdobyć pierwsze nagrody i poznać wiele osób związanych z gamingiem. Budowanie siatki kontaktów jest w e-sporcie niezwykle ważne.

Jak w każdym sporcie, żeby zostać profesjonalistą trzeba wykazać się silną motywacją i cierpliwością. Tylko regularne treningi i udział w rozgrywkach dają możliwość zostania gamerem wyższej rangi. Każda kolejna rozgrywka musi być traktowana jak nauka i sposób weryfikacji swoich umiejętności.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj