KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Folia BOPP - co to jest i do czego służy?

Folia BOPP jest niezwykle często wykorzystywanym tworzywem, które ma szerokie zastosowanie zwłaszcza w branży spożywczej. Jednak warto poznać więcej szczegółów na jej temat, a także dowiedzieć się, czym właściwie jest folia BOPP oraz jakie są jej właściwości, oraz przeznaczenie. W poniższym artykule znajdują się odpowiedzi na te pytania, dlatego warto się z nim zapoznać, aby odkryć faktyczne zastosowanie popularnej folii BOPP.

REKLAMA


Folia BOPP - co to jest?

W tym punkcie można dowiedzieć się - co to jest folia BOPP, co ma kluczowe znaczenie dla poznania na jej temat kolejnych, istotnych informacji. Folia BOPP, czyli folia polipropylenowa, orientowana dwustronnie to materiał otrzymywany w wyniku rozciągania uprzednio wytłoczonej masy tworzywa, która tworzy taśmę z początku wzdłuż, w kierunku przesuwu taśmy, a później w kierunku poprzecznym. W wyniku dwustronnego rozciągania produktu dochodzi do znaczącego zwiększenia jego wytrzymałości na rozciąganie oraz sztywności.

Folia BOPP - właściwości

Folia BOPP posiada szereg właściwości, dzięki którym jest tak często wykorzystywanym tworzywem. Przede wszystkim produkt cechuje się połyskiem oraz przeźroczystością, a także niską przepuszczalnością pary wodnej oraz substancji zapachowych. Posiada ona wysokie właściwości mechaniczne, które wpływają na jej wytrzymałość, dzięki czemu tworzywo w łatwy sposób się nie drze.

Folia BOPP - zastosowanie

Produkt ma szerokie zastosowanie, szczególnie w branży spożywczej, gdzie wykorzystywany jest do wyrobów piekarniczych, kawy, herbaty czy makaronów. Można nią owijać produkty zbiorcze oraz wiele innych wyrobów, dzięki czemu jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym, uniwersalnym oraz funkcjonalnym. Co więcej, ma ona swoje zastosowanie również w innych branżach, do pakowania różnego rodzaju produktów, takich jak odzież, kosmetyki oraz innego rodzaju produkty. Dzięki szerokim właściwościom tworzywo ma zastosowanie zarówno do pakowania pionowego, jak i poziomego. Pakowanie warzyw, owoców czy wyrobów galanteryjnych staje się zdecydowanie łatwiejsze i wzrasta pewność ich odpowiedniego zabezpieczenia, co jest szczególnie ważne podczas transportu. Pakowanie produktów spożywczych należy do niezwykle odpowiedzialnych czynności, dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób najlepiej je wykonać. Więcej informacji na ten temat znajduje się pod linkiem http://www.loftloft.pl/pakowanie-produktow-spozywczych-o-czym-pamietac/, gdzie w klarowny oraz staranny sposób wyjaśnione zostało, o czym należy pamiętać podczas pakowania produktów spożywczych.

Folia BOPP - typy produktu

Na rynku występuje kilka rodzajów folii BOPP, do których można zaliczyć transparentną, białą, perlisto-białą oraz metalizowaną. Folia transparentna, jak sama nazwa wskazuje, charakteryzuje się klarownością oraz połyskiem. Folia metalizowana wyróżnia się wytrzymałością, a także zapewnia wysoką barierę w stosunku do światła oraz pary wodnej i substancji zapachowych. Dzięki perlisto-białej zapewniona zostaje wysoka wydajność opakowaniowa, a jej użytkowanie ze względu na brak transparentności jest niezwykle popularne. Biała folia BOPP cechuje się znacznym wybieleniem, połyskiem oraz nieprzezroczystością.

Folia BOPP - technologie wytwarzania

Folię BOPP można wytwarzać na różne sposoby przy zastosowaniu odmiennych rodzajów technologii. Co więcej, ze względu na sposób jej produkcji można zaobserwować dwa typy folii. Folie wylewne wytwarza się w wyniku wytłoczenia przez długą oraz wąską szczelinę płynnej masy tworzywa na specjalnie obracający się cylinder, a następnie bezzwłoczne jej schłodzenie. Natomiast drugi rodzaj folii, tzw. orientowany otrzymuje się przy pomocy dwóch odmiennych metod. Jednak najpopularniejszym sposobem jest rozciąganie powstałej masy, która tworzy taśmę na długiej, poziomej linii, dzięki czemu można uzyskać pożądane rezultaty.

Folia BOPP - podsumowanie

Jak wiadomo, folia BOPP ma szereg zastosowań, wynikających z jej niesamowitych i praktycznych właściwości. Jest ona powszechnie używanym tworzywem, które głównie wykorzystuje się do pakowania żywności oraz odzieży lub kosmetyków. Produkt jest bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu, dlatego wyjątkowo ceniony i regularnie stosowany jest w przemyśle spożywczym.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?