KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Rozładowywanie baterii wysokich napięć. Rozładowanie modułów i akumulatorów

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Rozładowywanie baterii wysokich napięć. Monitorowanie pojemności, pomiary i rozładowanie baterii

Uszkodzone baterie litowo-jonowe i inne rodzaje modułów trzeba poddać zabiegom, które pozbawią ich ładunku. Kontrola stanu baterii, a w razie potrzeby głębokie rozładowanie, to obowiązek zakładów, w których produkuje się, przetwarza lub przewozi te produkty. Zobacz, na czym polega głębokie rozładowywanie baterii wysokich napięć, gdzie można je wykonać i co jest potrzebne, żeby cały proces się powiódł.

REKLAMA


Rozładowywanie baterii wysokich napięć - dlaczego jest ważne?

Rozładowanie pozbawia baterie ładunku energetycznego w sposób nieodwracalny. Ogniwa są zabezpieczane przed ponownym naładowaniem i dopiero taki zabieg sprawia, że można je bezpiecznie składować i przekazać do odzysku. Procedura ta dotyczy baterii uszkodzonych i starych, których nie należy użytkować.

Jeśli ocena właściwości baterii wykazała, że doszło do wycieku elektrolitu, naruszenia struktury, termistorów lub elektroniki, należy ją rozładować, Wyzerowanie kończy jej żywotność i sprawia, że nie już będzie nieść zagrożenia pożarowego i toksycznego.

Efektywne rozładowanie akumulatorów prądem stałym

Proces rozładowania każdej baterii utrwala się w systemie i udostępnia się je na życzenie klienta. Podczas zerowania ładunków baterie nie lądują w solance ani roztworach chemicznych. Dzięki temu zachowują swój stan fizyczny. Puste baterie można mielić, a wszystkie informacje na temat rozładunku są dostępne i łatwo da się  zweryfikować, czy konkretna bateria faktycznie nie ma potencjału energetycznego.

Baterie niklowo-kadmowe, litowo-jonowe i inne - zerowanie ładunków

Usługi rozładowania wykonuje się na potrzeby producentów baterii, recyklerów, a także firm odpowiedzialnych za transport i składowanie baterii wycofanych z eksplotacji lub w ogóle do niej niedopuszczonych.

Przede wszystkim chodzi tu o baterie po zdarzeniach kinetycznych (np. wypadkach na magazynie czy podczas przewozu), a także odpady produkcyjne. Należy kontrolować stan każdego modułu, który budzi podejrzenia. W ten sposób uchronisz go przed ponownym wykorzystaniem i zabezpieczysz do momentu utylizacji lub recyklingu.

Stanowisko stacjonarne lub mobilne - w zależności od skali zapotrzebowania

Rozładowanie baterii odbywa się w zakładzie klienta. Polega na użyciu systemu, który eliminuje ryzyko wystąpienia błędów spowodowanych przez niedopatrzenie człowieka. Nie zrobisz tego sam - potrzebujesz wykwalifikowanej kadry, która temat zerowania ogniw zna od podszewki.

Jeśli masz duże zapotrzebowanie na usługi związane z opróżnianiem baterii, musisz wydzielić osobne zamykane pomieszczenie pod dachem. Urządzenie do usuwania ładunków można ustawić w nim na stałe, żeby pracowało, kiedy tylko zajdzie taka konieczność.

W przypadku mniejszej skali stosuje się mobilny model pracy. Umawia się terminy i w tym czasie do zakładu przyjeżdża stanowisko rozładowcze, które zostaje w nim tylko na czas pracy. Wszystko, czego potrzebuje, to podłączenie do siły i utwardzone miejsce oraz zadaszenie.

Wszystkie baterie poddaje się na koniec kwarantannie, żeby mieć pewność, że nie odzyskały ładunków. Po tym czasie oznacza się je w trwały sposób jako puste.

Precyzyjny system do rozładowania baterii

Oprogramowanie Battery Energy Back pozwala opróżnić moduły do 0V. Dzięki temu nie ma ryzyka, że wstaną z uśpienia i samoczynnie odzyskają potencjał. Całkowicie rozładowane baterie są gotowe do recyklingu i przestają stwarzać zagrożenie podczas przechowywania lub transportu.

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?