Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Blisko 40 firm w Klastrze IT

ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o., International Trade Technologies, Moonbite - Technologie Internetowe i TNT Business – to nowi członkowie Klastra Firm Informatycznych Polski Wschodniej. Tym samym zrzesza on już blisko 40 podmiotów z branży ICT, z województwa podkarpackiego oraz innych województw Polski Wschodniej.

REKLAMAZainteresowanie klasteringiem w Polsce nie maleje. Tego typu inicjatywy, powstają jak grzyby po deszczu niezależnie od regionu czy branży w jakiej działają. Rośnie także liczba firm zainteresowanych taką formą współpracy. Podmioty, które dotychczas sceptycznie odnosiły się do idei klastrów nie tylko doceniają sens funkcjonowania takich przedsięwzięć, ale decydują się do przyłączenia się do nich.

Klastry to obszar gospodarki, który mocno się rozwija, bowiem jak się okazuję, firmy które spotykają się w ramach takiej inicjatyw, nie rywalizują z sobą, ale współpracują, dzieląc się swoimi doświadczeniami i możliwościami - wyjaśnia Wojciech Materna, Prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, koordynatora Klastra IT.

Klaster IT liczy już prawie 40 firm z branży teleinformatycznej, zlokalizowanych w południowo-wschodniej Polsce. Ostatnio do jego grona dołączyły firmy ZETO-RZESZÓW Sp. z o.o., International Trade Technologies, Moonbite - Technologie Internetowe i TNT Business. Ale rozwój Klastra IT to nie tylko poszerzające się grono członków. Kilka miesięcy temu w ramach inicjatywy utworzono Grupę HoReCa, składającą się z podmiotów wyspecjalizowanych na dostarczanie kompleksowych usług do odbiorców z branż: hotelarskiej, restauracyjnej i kawiarnianej.

Klaster Firm Informatycznych Polski Wschodniej to projekt koordynowany przez Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka, którego misja jest integracja środowiska przedsiębiorców ICT poprzez wymianę wiedzy, wspólne działania oraz wpływ na kształcenie kierunkowe - mówi Wojciech Materna.

Jakie firmy mogą przystąpić do Klastra?
Do inicjatywy mogą wstąpić wszystkie firmy prowadzące działalność w branży IT na terenie województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego oraz podkarpackiego.

 

(exacto)

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj