Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak wybrać praktyczny fotelik samochodowy?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Rodzice decydujący się na zakup odpowiedniego oraz praktycznego fotelika samochodowego, starają się zorientować czy spełnia on wszystkie wymagania dotyczące bezpieczeństwa, zgodne z wymogami europejskimi. Idealny fotelik powinien być wyposażony w standardowe pasy bezpieczeństwa, prowadnice ułatwiające ich montaż, odpowiednie zabezpieczenia antykolizyjne oraz inne udogodnienia, które pomagają rodzicom w korzystaniu z fotelika. Nie zaszkodzi, gdy wybrany przez rodziców fotelik wyposażony będzie w inne innowacyjne rozwiązania, dzięki którym dziecko będzie jeszcze bardziej bezpieczne.

REKLAMA



Obecnie dostępnych jest na rynku wiele różnego rodzaju fotelików samochodowych, droższych oraz tańszych, warto więc porównać kilka fotelików i wybrać ten najsolidniejszy ponieważ dziecko spędzi w foteliku kilka dobrych lat.

Fotelik Axkid DuoFix posiada wszelkie normy bezpieczeństwa ECE R44/04, w którym zastosowano innowacyjne rozwiązania dotyczące stabilności, w chwili umieszczenia fotelika na siedzeniu samochodu. Fotelik ten wyposażony jest w regulowaną, innowacyjną nogę podtrzymującą, dzięki której fotelik ten uzyskuje odpowiednią stabilność na siedzeniu samochodu. Zaletą tego rozwiązania jest szerokie zastosowanie fotelika w każdym samochodzie, co jest możliwe także dzięki 3 stopniom nachylenia fotelika, do oparcia siedzenia samochodu.

Fotelik Axkid DuoFix jest dodatkowo wyposażony w odpowiednie zaczepy, system ISOFIX, który również wpływa na stabilność fotelika w samochodzie. Zaczepy te montuje się u dołu siedziska samochodu, który jest w nie wyposażony. Niestety niektóre modele starszych samochodów nie są wyposażone w zaczepy pod ISOFIX, więc przy wyborze tego fotelika należy się o tym upewnić.

Fotelik Axkid DuoFix posiada wyjątkową ochronę w postaci wydłużonych ścian bocznych, na wysokości głowy oraz barków. Dzięki temu dziecko nie tylko wygodnie podróżuje, jest to również skuteczna ochrona w przypadku zderzeń bocznych. Na stabilizację fotelika wpływa także system RWF - boczna stabilizacja, którą zapewniają zewnętrze pasy fotelika, łączone z podłogą pojazdu np. z szynami przedniego fotela.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj