KrosnoCity.pl - Krośnieński Portal Informacyjny

Przełącz się na komputer Register Login

Piórnik dla ucznia - jaki wybrać?

W każdym szkolnym plecaku powinien znaleźć się piórnik. Zaliczany jest bowiem do niezbędnych akcesoriów ucznia, zwłaszcza w szkole podstawowej, kiedy lista rzeczy, które należy mieć w przyborniku jest bardzo długa. Z pewnością przydadzą się liczne przegrody do ich segregowania. Piórniki występują w wielu typach i rodzajach. Który okaże się najlepszy dla pierwszoklasisty, a który lepiej wybrać w przypadku starszego ucznia?

REKLAMA


Piórniki i ich rodzaje
Trudno jednoznacznie wskazać, który rodzaj piórnika jest najbardziej popularny. W sklepach znajdziemy ich bardzo wiele, od klasycznych czyli rozkładanych, po saszetki oraz tuby. W szkole podstawowej najlepiej sprawdzi się piórnik rozkładany, ponieważ składa się z wielu elementów. Otwiera się go bardzo podobnie jak książkę, a zapinany jest na zamek.

Dostępne są dwa typy: piórniki jedno i dwukomorowe. Różnią się głównie pojemnością, jeżeli zależy więc nam na przechowywaniu dużej ilości przyborów, to warto wybrać ten drugi typ. W ich wnętrzu znajdują się zazwyczaj specjalne miejsca na linijkę, gumkę do ścierania, flamastry i wszelkie inne potrzebne elementy. Piórnik tuba polecany jest zwłaszcza dla licealistów, ponieważ posiada tylko jedną przegrodę, bez dodatkowych kieszonek. Jest bardzo podobny do saszetki. Wybrać możemy jeszcze jeden typ - tzw. jamnik. Wyglądem przypomina bardziej etui i pomieści głównie długopisy oraz ołówki. Z tego też względu okaże się najlepszym wyborem dla starszego ucznia.

Piórnik z wyposażeniem czy bez?
Piórniki z gotowym wyposażeniem wydają się praktycznym wyborem, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas poświęcony na skompletowanie całej wyprawki. W ich wnętrzu znajduje się zazwyczaj wszystko, co jest niezbędne podczas lekcji. Nie każde dziecko będzie jednak zadowolone z takiego rozwiązania, ponieważ najmłodsi lubią wybierać swoje przybory. Daje im to możliwość zakupu długopisu z ulubioną, bajkową postacią czy innych niezbędnych elementów w różnorodnych wzorach. Zazwyczaj jest to dobra zabawa, warto zatem dać im taką możliwość i zdecydować się na piórnik bez wyposażenia. Ciekawe modele można znaleźć w sklepie online https://ksiegarnia.pwn.pl/Artykuly-szkolne-i-papiernicze/Piorniki-bez-wyposazenia,376766526,k.html Nastolatkowie niekoniecznie będą już zainteresowani samodzielnym wyborem przyborów, dlatego w ich przypadku zakup piórnika z wyposażeniem będzie dobrą decyzją.

Nie tylko wygląd, ale i funkcjonalność
Dzieci wybierając piórnik skupiają się przede wszystkim na jego wyglądzie. Dobrze zadbać także o jego odpowiednią wytrzymałość, która zależna jest od rodzaju materiału, z jakiego został wykonany. Dodatkowe wzmocnienia na krawędziach z pewnością wpłyną na dłuższe użytkowanie piórnika. Sprawdźmy również czy zamek się nie zacina. Ostatnia kwestia to jego rozmiar. W związku z tym, że w szkole podstawowej potrzebne będą liczne przedmioty, warto wybrać nieco większy piórnik, który składa się nawet z trzech przegródek.

Na zakupy szkolne wybierzmy się nieco wcześniej. Sierpień oraz wrzesień to miesiące, kiedy w sklepach zaczyna się ruch, a ceny idą nieco w górę. Zaledwie miesiąc wcześniej możemy za to natrafić na ciekawe promocje,szczególnie w przypadku sklepów internetowych.

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

© KrosnoCity.pl 2008 - 2021

Top Desktop version

twn Czy na pewno chcesz przełączyć się na wersję komputerową?