Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 

6 zasad efektywnego treningu

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Ćwiczysz, ćwiczysz, a Twoja waga wcale się nie zmienia? Nie odczuwasz także znaczących zmian w swojej sile i kondycji? To chyba właściwy moment, aby prześwietlić swój program treningowy, wszystko, co masz każdego dnia na talerzu i myśli, które zaprzątają Twoją głowę podczas treningu. Kilka podstawowych zasad wcielonych w życie, może zasadniczo podnieść efektywność Twojego wysiłku. Na co zatem powinieneś zwrócić szczególną uwagę?

REKLAMATwój trening zaczyna się w głowie
Zapewne wiesz, że odpowiednie nastawienie i pozytywne myślenie to klucz do sukcesu niemal w każdej dziedzinie. Nie inaczej jest w kwestii treningów. Zastanów się, dlaczego ćwiczysz? Chcesz, czy musisz? To Twoja decyzja, czy odczuwasz zewnętrzny przymus i robisz coś zupełnie bez przekonania, tylko dlatego, że powinieneś lub tak trzeba? Trening, do którego się zmuszasz nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Co zatem? Przestać ćwiczyć? Nie! Zmienić nastawienie i myślenie. Ćwiczenia służą Twojemu zdrowiu, sylwetce, urodzie. Wszystko, co robisz jest przede wszystkim dla Ciebie, nie dla innych. Jeśli uświadomisz sobie tę prostą prawdę, zdecydowanie łatwiej będzie Ci podejmować wysiłek i sportową dyscyplinę. To Twoje życie, Twoje zdrowie, Twoje ciało i Twoja decyzja. Nic nie musisz, wszystko możesz!

Inną równie ważną kwestia jest koncentracja. Wiele osób przychodzi na siłownię z mnóstwem myśli i  problemów w głowie. Taki bagaż nie pozwala w pełni zaangażować się w trening. A tego typu postępowanie ogranicza skuteczność ćwiczeń. Po pierwsze, zaangażuj w ćwiczenia umysł. Potem dopiero siłę swoich mięśni. Aby efektywnie trenować musisz być przygotowany psychicznie i mocno wierzyć w siebie i w to, co robisz.

Zweryfikuj swoje cele
Po każdym treningu wchodzisz na wagę? To raczej nie jest dobry pomysł. Miarą Twojego sukcesu sportowego nie jest wartość, jaką wskazuje waga, a zdrowe, silne, pięknie umięśnione, pozbawione zbędnej warstwy tłuszczu ciało i doskonałe samopoczucie. Waga ciała jest kwestią ważną. Niech będzie jednak towarzyszem Twoich zmagań, a nie obsesją. Równie ważne jest to, jaki wizerunek siebie dostrzegasz w lustrze. Czy się sobie podobasz, czy zauważasz pozytywne zmiany z budowie swojego ciała, czy czujesz siłę i witalność? Zastanów się, na czym tak naprawdę Ci zależy.

Nie odpuszczaj!
A zatem bądź konsekwentny i systematyczny. Niezależnie od tego, jaki program treningowy sobie zaaplikujesz, nie przyniesie on oczekiwanych rezultatów, jeśli nie uwierzysz w jego skuteczność i nie będziesz konsekwentnie realizował założonego planu ćwiczeń. Nie zniechęcaj się, nie zmieniaj programu, gdy nie zauważysz natychmiastowych rezultatów. Wszystko wymaga czasu, systematyczności i wytrwałości. Ty i Twój plan treningowy także!

Pamiętaj o wszystkich częściach treningu
Bez względu na rodzaj treningu pamiętaj o rozgrzewce przed ćwiczeniami oraz rozciąganiu po ich zakończeniu. Te kwestie są niestety często bagatelizowane przez trenujących. A to poważny błąd.

Odpowiednia dieta i suplementacja to Twoi sprzymierzeńcy
Podczas treningu Twoje ciało wystawione jest na ogromny wysiłek, któremu nie sprosta bez odpowiedniego paliwa. Doceń wartość odpowiednio zbilansowanych i zróżnicowanych posiłków oraz wsparcia odżywek i suplementów diety. Nie mniej ważne od tego, co robisz ze swoim ciałem jest to, czym je karmisz.

Pamiętaj o regeneracji
Efektywny trening to także skuteczna regeneracja wyczerpanego organizmu i odpoczynek. Nie funduj swojemu ciału kolejnej porcji treningu, jeśli nie czujesz się w pełni odprężony, wyspany i zregenerowany. Odnowa biologiczna? Czemu nie!

Poszukujesz wsparcia dla efektywnego treningu? Wejdź na https://www.body4you.pl/ i wybierz rozwiązanie idealne dla Ciebie!

 

  • autor: Redakcja

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Jakość Powietrza

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj