Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Crossowy, trekkingowy czy miejski - jaki rower wybrać?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Jazda na rowerze niesie mnóstwo zalet zarówno dla zdrowia, jak i sylwetki. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup tego środka transportu, warto zastanowić się jaki model będzie dla nas najlepszy. W sklepach rowerowych znajdziemy wiele rodzajów jednośladów od crossowych, po trekkingowe, szosowe czy miejskie. Czym się one charakteryzują?

REKLAMARower powinien zostać dobrany do stylu jazdy. Nieco inny będzie polecany w przypadku pozamiejskich wycieczek, a inny do osiągania największych prędkości. Jeszcze inny model okaże się potrzebny jeżeli chcemy jedynie dojeżdżać nim do pracy lub do szkoły. Jak przedstawia się oferta jednośladów?

Rowery crossowe - uniwersalność i lekkość
Tego rodzaju rowery nazywane bywają również fitnessowymi. Wyglądem przypominają jednak typowy trekking w nieco uszczuplonej wersji, ponieważ nie zawierają wielu dodatkowych akcesoriów, jak m.in. oświetlenia, bagażnika czy błotników.

Cechują się za to lekkością i przeznaczone są do jazdy w prawie każdym terenie, co czyni je uniwersalnym. To doskonały wybór dla osób, które poszukują złotego środka między typowym góralem, a rowerem szosowym. Świetnie poradzi sobie zarówno na asfalcie, jak i w lesie. Niekoniecznie nadają się do jazdy po trudnym terenie, ponieważ są wyposażone w większe koła i nieco węższe opony, przez co mogą tracić przyczepność.

Rower miejski - prostota i stylowy design
Rowery miejski stały się popularne dopiero kilka lat temu. Na ich zakup decydują się głównie Panie, ponieważ np. sklep rowerowy online DobreRowery.pl posiada szeroki wybór interesujących modeli, które wyróżniają się przede wszystkim jasnymi kolorami i oryginalnymi zdobieniami. Szczególnie modne są rowery z wiklinowym koszykiem zamontowanym przy ramie. Doskonałe są do jazdy w mieście.

Dobrze sprawdzą się zwłaszcza jako środek lokomocji do pracy, a nawet podczas krótkich wycieczek. Ich rama jest dość wysoka, a rowerzysta siedzi w wyprostowanej pozycji blisko kierownicy, co zapewnia mu wygodę. Niestety miejskie jednoślady są dość ciężkie i nie pozwalają na szybką jazdę.

Rower trekkingowy - na długie dystanse
Trekkingowe rowery można rozpoznać po dużych kołach, które mają zazwyczaj 28 lub 29 cali. Są przy tym bogato wyposażone, gdyż zawierają m.in. błotniki, bagażnik, widelec z amortyzatorem czy opony z węższym bieżnikiem.

Ponadto, posiadają dużo przełożeń, dlatego bardzo dobrze radzą sobie w terenie. Idealnie nadadzą się zatem do dłuższych wycieczek, także po polnych drogach. Modele z ramą aluminiową cechują się przy tym lekkością. Nie pozwalają na rozwinięcie tak dużych prędkości jak w przypadku szosówek, jednak z pewnością jazda na rowerze trekkingowym będzie o wiele szybsza niż na miejskim.

Jaki rower wybrać?
Najbardziej popularne są zdecydowanie rowery trekkingowe, głównie z uwagi na bogate wyposażenie i dużą uniwersalność. Jeżeli jednak potrzebujemy roweru wyłącznie do jazdy po mieście, to nie ma po co przepłacać. Rowery miejskie będą wówczas tańszym i wystarczającym rozwiązaniem.

 

1 komentarz

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj