Zaloguj
Zarejestruj się
KrosnoCity.pl
 
 

Jak wygląda i na czym faktycznie polega e-sport?

zdjęcie ilustracyjne zdjęcie ilustracyjne

Z roku na rok rośnie popularność grupowych gier komputerowych, które pozwalają przeciwnikom na wykazanie się umiejętnościami zręczności i spostrzegawczości.

REKLAMAW grach komputerowych liczy się przede wszystkim refleks i tak zwany skill, które pozwalają na osiąganie wysokich wyników. Od roku 2011 e-sport stał się nową, światową dyscypliną sportu, o której jest dziś wyjątkowo głośno.

Kiedy rozpoczęła się era e-sportu?
Trudno mówić o konkretnej dacie, w której e-sport zawitał na dobre w swojej medialnej, dzisiejszej odsłonie. W roku 2011 nastąpił swoisty przełom, który spowodował jeszcze większe zainteresowanie tą dyscypliną sportu. W tym roku bowiem został otwarty portal twich, na którym każdy z graczy może pokazywać swoje umiejętności, jednocześnie je komentując. Portal ten umożliwia pokazywanie rozgrywek wielu gier, takich jak Counter Strike, Hearthstone, czy też League of Legends. Taka droga prezentacji swoich umiejętności jest dziś szczególnie lubiana, dlatego też wielu youtuberów właśnie w taki sposób zdobywa swoją popularność, jednocześnie zarabiając na pasji do gier konkretne pieniądze.

E-sport to rynek wart ogromnych pieniędzy, które tylko w roku 2016 przekroczyły w Polsce próg 40 mln złotych, aby w 2019 wskoczyć na niebotycznie wysoką poprzeczkę 1,1 mld na rynku globalnym. Nie ukrywa się, że aby być dobrym graczem, trzeba posiadać wybitny sprzęt. Nawet mając niezwykłe umiejętności, nie wygramy z graczem, którego komputer będzie znacznie lepszy niż sprzęt, który posiadamy. Wiedzą o tym wszyscy liczący się na świecie gracze.

O sukcesie e-sportowca decyduje więc nie tylko poziom jego umiejętności, ale również sprzęt. Oprócz tego w zawodach drużynowych niezwykle istotna jest taktyka i wysokie umiejętności współpracy. Bez tego nie ma możliwość wyjścia na prowadzenie, które dla niektórych uczestników jest swoistym być albo nie być w całym świecie e-sportu. Najpopularniejsi e-sportowcy zarabiają na graniu kilka milionów rocznie, a Ci z około dziesiątego miejsca rankingów nie spadają poniżej 200 tys. dolarów rocznie. Polacy na tym tle radzą sobie wyjątkowo dobrze i z roku na rok wskakują coraz wyżej.

Czy widz e-sportu może czuć satysfakcję?
Każdy fan e-sportu, który śledzi swoją ulubioną drużynę odpowiednio często i skrupulatnie jest w stanie często przewidzieć, czy w danej rozgrywce ma szansę na wygraną, czy też nie, jednakże nie zawsze jest to pewność stuprocentowa. Oglądając rozgrywki regularnie, coraz bardziej angażujemy się w ten świat, a to bardzo satysfakcjonujące. Bardzo szybko nauczymy się, jak się zalogować i korzystać z różnego rodzaju serwisów. To tak samo jak zdeponować i wypłacić środki z wpłatomatu i bankomatu.

E-sport ma potencjał, ale o tym nie trzeba już chyba nikogo przekonywać. W radio od dawna słychać audycje najpopularniejszych streamerów, a programy telewizyjne o e-sporcie, które jeszcze kiedyś budziły emocje związane z odkrywaniem nowości, dziś są całkiem naturalnym elementem wykazu programów u popularnych operatorów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zaangażować się w sympatię do najlepszych graczy.

 

Skomentuj

Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.

Przeczytaj dodatkowo

Sklep z częściami samochodowymi Ucando.pl

KONTAKT Z REDAKCJĄ

KrosnoCity.pl
ul. Tadeusza Kościuszki 49
38-400 Krosno
tel. 13 49 399 76
redakcja@krosnocity.pl

Dział reklamy i biuro ogłoszeń:
tel. 13 49 399 76
kom. +48 506 327 412
reklama@krosnocity.pl

Zaloguj lub Zarejestruj się

Zaloguj się

Zarejestruj się

Rejestracja użytkownika
Anuluj